Magazin gündeminden başlıklar 29/01/10

Çağla'dan yarım altın Alişan'dan 200 dolar!

Altı yıldır birlikte olan Şeyla Halis ile Bekir Çiçekdemir, önceki akşam dünyaevine girdi. 'Akasya Durağı'nda oynayan 7 aylık hamile gelin ile 'Canım Ailem'in 'Aziz'i Bekir Çiçekdemir'in düğünleri; 'Cennet Mahallesi' oyuncularını buluşturdu. 200 kişinin katıldığı düğünde; çiftin nikah şahitliğini Müjdat Gezen yaptı. İki ay sonra 'Selin' adını verecekleri kızlarını kucaklarına almaya hazırlanan çift; anne-baba ve çocuklu düğün pastalarını keserken, "İki ay sonra biz de böyle olacağız" dedi. Gece boyunca hiç yerinde oturmayan Şeyla Halis, konuklarıyla tek tek ilgilendi. Geline, Çağla Şıkel yarım altın, Alişan ise 200 dolar taktı. Sabaha kadar eğlenen yeni evliler, balayına yazın çıkacaklarını söyledi. (Yüksel Yavuz)

Karmen yazın herkesi şarkılarıyla çoşturacak

Ünlü müzik adamı Metin Özülkü, yeni şarkıcısı Karmen'i yaz aylarında müzikseverlerle buluşturacağını söyledi. Özülkü, "Fiziği, sesi ve şarkılarıyla herkes Karmen'i konuşacak" dedi. Çiceği burnunda şarkıcı, albümünde başta Eda- Metin Özülkü'nün sözleri ve bestelerinin yanı sıra Yalçın Polat, Tulon Kunter ve Aşkın Tuna'nın eserlerini de seslendirecek. Almanya'da yaşayan, sık sık İstanbul'a gelmekten hiç yorulmayan, hatta hayranı olduğu Metin Özülkü ile çalışmak için dünyanın bir ucuna kadar gidebileceğini söyleyen Karmen, "Metin Özülkü ile çalışarak hayallerime bir adım daha yaklaştım" dedi.

*EDA VE METİN ÖZÜLKÜ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

'Zalimin Kararı'yla kasıp kavuruyor!

Türk Pop Müziği'nin ünlü isimlerinden Nilüfer'in internette tıklanma rekoru kıran yeni single'ı 'Zalimin Kararı' müzik marketlerdeki yerini aldı. Söz ve müziği Sinan Akçıl'a, düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu'na ait olan 'Zalimin Kararı' şarkısı aynı zamanda 2010 yılının ilk single'ı olacak. Single'da 'Zalimin Kararı' adlı şarkının pop versiyonunun yanı sıra akustik bir versiyonu ve her iki şeklinin de karaoke için hazırlanmış versiyonları yer alıyor. Bu arada Nilüfer, internet ortamında mynet.com'da yayınlanan 'Zalimin Kararı' adlı şarkısının ilk bir hafta içinde 150 bini aşan tıklanmasıyla yeni bir rekora imza attı.

*NİLÜFER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Grammy'ye ihtiyacım yok ülkemde mutluyum!

Elektronik müziğin ünlü isimlerinden Bedük, yurtdışına açılmak gibi bir isteği olmadığını söyledi ve ekledi: Grammy almak gibi bir derdim yok! Mutluyum... Yaptığı İngilizce şarkılar ile dikkat çeken, elektronik müziğin ünlü ismi Bedük, yeni albümü 'GO' ile geliyor. Bedük, 10 Şubat'ta çıkartacağı yeni albümünün en yeni şarkılarını ilk kez 20 Şubat'ta Maslak Refresh Venue'de, 27 Şubat'ta da Ankara 312 Arena'da söyleyecek.

*BEDÜK FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Erkek evde kalmaz!

Şeyla Halis'in düğününe katılan Alişan, "Artık benim de evlenme vaktim geldi" diyerek, şunları söyledi: "Erkekler hiçbir zaman evde kalmaz. Burada kendime göre birini bulamazsam, gider yurtdışında evlenirim. Bu hayalimi askerlik sonrasına bırakıyorum."

*ALİŞAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kızına torpil yapmamış!

Usta oyuncu Rasim Öztekin, kızı Pelin'e oyunculuk adına hiçbir desteği olmadığını söyledi. "Pelin'i izlerken heyecanlanıyorum" diyen Öztekin, şunları anlattı: "Kızıma kendi çevremden hiç torpil yapmadım. BKM'ye kendisi girdi, bana sonra haber verdi. 'Hayat Bilgisi' dizisinde oynamasından da sonra haberim oldu. Bunları sonradan duymak aslında hoşuma gidiyor. Kızımın kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi çok daha iyi..." (Televizyon Gazetesi)

*RASİM ÖZTEKİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

52 saat uyumadan çalıştığımız olurdu!

Geçtiğimiz yıl 'Aşk Yakar' dizisinde rol alan Meltem Cumbul, dizierin 90 dakika olmasını 'vahim bir durum' olarak değerlendirdi. 'Günlerin Getirdiği' programına konuk olan Cumbul, "Yılan Hikayesi'ni çekerken bölümler 60 dakikaydı ama o zaman da çok zor şartlarda çalıştığımızı hatırlıyorum. 52 saat boyunca hiç uyumadığım günler olmuştu" dedi. Dizi senaryolarının genelde sete getirildiğini hatırlatan Cumbul, şunları söyledi: "Ne oyuncu, ne yönetmen ne de teknik ekibin hazırlanmak için zamanı kalmıyor. Bu yüzden dizilerde oyuncu performanslarının yüzde 50 düştüğüne inanıyorum." Sinemada; çok zor sahnelere bir gün ayrıldığını vurgulayan ünlü oyuncu, "Dizi setlerinde ise bir günde 20 sahne çekiliyor. Çok zor şartlara rağmen iyi iş çıkarılmış olması bence büyük başarı" dedi. (Televizyon Gazetesi)

*MELTEM CUMBUL FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

'Dominant gelin' eğitim sevdalısı

'Papatyam' dizisinin 'dominant gelini Fulya'yı canlandıran Çiğdem Batur, ileri oyunculuk üzerine yaptığı master eğitimini tamamladı. Batur şimdi psikoloji ya da sosyoloji üzerine doktora yapmak istiyor... Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okurken, oyunculuğa gönül veren Batur, eğitim tutkusunu şöyle anlattı: "Hangi iş yapılırsa yapılsın, bence mutlaka o işle ilgili eğitim alınmalı. İletişimde okurken, konservatuar derslere katıldım. Daha sonra Ankara Sanat Akademisi'nde şan, dans ve oyunculuk eğitimi gördüm. Yaptığım yüksek lisansın da oyunculuğuma olumlu katkıları olduğu kanısındayım. Doktora yaptıktan sonra akademik eğitim verme fırsatı da yakalayabilirim."

BİZE ULAŞIN