Magazin tarihinde bu hafta

Magazin tarihinde bu hafta

HAZIRLAYAN: Şirzat BİLALLAR

ZEYNEP ÖZAL’IN YATAK ODASINA GİRDİK

30 TEMMUZ 1985

Zeynep Ekren (Özal) ile Asım Ekren geçtiğimiz akşam sadece yakın arkadaşlarının katıldığı bir düğün yaptılar. Muhabirlerimiz gece geç saatlere kadar süren düğünü sonuna kadar izleyip, gördüklerini SABAH okurları için yazdı. Zeynep ve Asım, düğün kıyafetleriyle el ele evin salonuna geldiklerinde salonda 12 kişi vardı. Biga’dan getirtilen imam Osman Mehmet Bek, dini nikâh kıyacağını söyleyip, çifti yere, karşısına oturttu. Kur’an okundu, dualar edildi. İmam, Asım’a mehir olarak ne değer biçtiğini sorduğunda, Asım gülümseyerek eşine baktı ve “Ağırlığınca altın hem de Cumhuriyet Altını” dedi (...) Çift balayından sonra Zeynep’in Bağdat Caddesi’ndeki üç oda, bir salondan ibaret evinde oturacak. Ev Zeynep’in zevkine göre döşenmiş (...)

Magazin tarihinde bu hafta

PEMBE ÇİÇEKLİ ÇARŞAF

Zeynep yatağında pembe çiçekli çarşaf ve yatak örtüsü kullanıyor. Oda duvardan duvara halı kaplı. Yatak odasına girdiğimizde Zeynep odadan henüz çıkmıştı. Odada kullandığı parfümün kokusu hâkimdi. Gelinliğini aceleyle giydiğinden, yine pembe renkli geceliğini çıkardığı gibi yatağın üzerine bırakmıştı.

Magazin tarihinde bu hafta

BABALIK KEYFİ!

18 TEMMUZ 1987

Tarık Akan gününü oğlu Barış Zeki ile oynaşarak geçiriyor. Evlendikten sonra eşine ve çocuğuna yakınlığı ile bütün arkadaşlarını adeta şaşkına çeviren Tank Akan için varsa yoksa oğlu Zeki Barış.

EŞİ KISKANIYOR

Onu bir an olsun yalnız bırakmıyor ve bütün zamanını onunla oyunlar oynayarak değerlendiriyor. Babalığın çok keyif verici bir duygu olduğunu söyleyen Akan, bütün yorgunluğunu Bodrum’un Akyarlar sahilinde çıkartmaya çalışıyor. Bu arada eşi Yasemin de “Nerede ise oğlumu kıskanasım geliyor. Tarık onunla uğraşmaktan bıkmak, bilmiyor” diyor.

Magazin tarihinde bu hafta

YA SONRA?..

BOYU BABASINI GEÇTİ

Tarık Akan’ın kucağındaki Barış Üregil bugün 24 yaşında. Bilkent’i bitiren Üregül, ABD’de yüksek lisans yaptı. ‘Deli Deli Olma’ filminde babasının gençliğini oynadı.

Magazin tarihinde bu hafta

ZUHAL’Lİ EVİTA’YA RAĞBET DAHA FAZLA

24 TEMMUZ 1989

1 Ağustos’tan itibaren İstanbul Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayacak olan ‘Evita’ müzikaline ilgi büyük. İstanbul Şehir Tiyatroları’nın bu dev prodüksiyonunda başrol oyuncuları dönüşümlü olarak görev alacak. Halen başrolde yani Evita rolünü dört sanatçı paylaşıyor. Bunlar Zuhal Olcay, Arsen Gürzap, Füsun Önal ve Deniz Türkali.

Magazin tarihinde bu hafta

BİLETLER 10 BİN LİRA...

Ünlü gerilla eylemcisi Che rolünü ise Cihan Ünal ve Neco oynuyor. Müzikali sahneye koyan yönetmen Keneth Urmstun, Evitalar arasında görünüşte ayrım yapmıyor ama söylentilere göre gözdesi Füsun Önal. Ancak bilet satışına göre en büyük ilgiyi Zuhal Olcay’ın oynadığı ‘Evita’ görüyor. Bilet fiyatları 10-25 bin lira arasında değişiyor.

YA SONRA?..

ROL İÇİN ESTETİK

Müzikal, ilerleyen dönemde seyirci kaybına uğradı. Kadroya Evita olarak Nurseli İdiz ve Ruhsal Öcal da katıldı. Hatta bu rolü çok isteyen Öcal estetik yaptırdı.

Magazin tarihinde bu hafta

FATO NİKÂHTA NEFESLERİ KESTİ

15 TEMMUZ 1990

İstanbul’un en ünlü terzilerinden Hilmi Kurt’un kızı Hande, Hilton’da görkemli bir düğünle evlendi. Nikâhı kıyan Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik kıyafeti ile davetlileri heyecanlandırdı. Davetliler, oldukça cesur bir gece elbisesi giyen Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik’ten gözlerini ayıramadı.

YA SONRA?..

TEKRAR SEÇİLEMEDİ

1988-1993 arasında Şişli Belediye Başkanı olan Fatma Girik, görevdeyken ikinci kez aday olmasına rağmen seçilememişti.

Magazin tarihinde bu hafta

‘SAKIN BABAM TÜRK OLMASIN’

Suna Yıldızoğlu Türkiye’yi çok seviyor. Bu yüzden kızını Türk vatandaşı yaptı. Arkadaşlarına da konuyla ilgili espri yapıyor. “Osmanlı ordusu Viyana kapılarına kadar gittiği zaman galiba birisi ordudan kaçıp İngiltere’ye Londra’ya gitmiş. Benim büyük babamın Türk olmasından şüpheleniyorum” diyor.

YA SONRA?..

KAFE İŞLETİYOR

İngiltere’de doğup, Türkiye’de Kayhan Yıldızoğlu ile evlenerek Suna Yıldızoğlu adını alan 58 yaşındaki sanatçı, bugün İstanbul’da kafe işletiyor.

BİZE ULAŞIN