Savaşın korkunç yüzü!

Savaşın korkunç yüzü!

Suriye'de muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgelerde yaşayan ve ateşkesten umudunu kesen halk, Esed rejimi ve müttefiklerinin bombardımanından korunmak için sığınak yapımına yöneliyor.

Savaşın korkunç yüzü!

YERİN 4 METRE ALTINDA

Ebu Ömeru'd Dumani isimli Suriyeli, 6 kişilik ailesi için evinin yakınında bulduğu boş alanda, yerin 4 metre altında bir sığınak yaptığını söyledi.

Dumani, "Yaklaşık 5 metrekare genişliğe, 2 metre yüksekliğe ve bir de havalandırma boşluğuna sahip sığınakta, su ve battaniye gibi temel ihtiyaç maddelerini de bulunduruyoruz." dedi.

Savaşın korkunç yüzü!

İNŞAAT İŞÇİSİYDİ

Sığınak kazma işlemini elindeki basit imkanlarla ancak iki haftada bitirebildiğini kaydeden Dumani, sığınak yapımında inşaat işçiliği tecrübesinden de istifade ettiğini dile getirdi.

Duma, Suriye devriminin çıkış noktası olan Mart 2011'de başlayan rejim karşıtı eylemlerin ilk yapıldığı yerler arasında bulunuyor.

Savaşın korkunç yüzü!

110 KİŞİ SON SALDIRIDA ÖLMÜŞTÜ
Suriye'deki olayların başlamasından sonra birçok katliama sahne olan Duma, en kanlı günlerinden birini 16 Ağustos 2015'te bir pazar yerinin vurulması sonucu yaşamış, söz konusu saldırıda 110 kişi ölmüş, 300 kişi yaralanmıştı.

Savaşın korkunç yüzü!

İşte savaşın korkunçluğunu anlatan o fotoğraflar...

Savaşın korkunç yüzü!

Belki de Suriye'de 4 yıldır yaşanan iç savaşı bu fotoğraflardan daha iyi hiçbir şey açıklayamaz.

Savaşın korkunç yüzü!

Fotoğraflarla çatışmaların devam ettiği kentte keksin nişancılardan korunmak isteyen sivil halkın sokaklarda oluşturduğu barikatlar dikkat çekiyor.

Savaşın korkunç yüzü!

Suriyeliler keskin nişancıların görüş alanlarını kapatmak için her türlü yönteme başvuruluyor.

BİZE ULAŞIN