Sinema yapan her fani, eleştiriyi bir gün tadacaktır!

  • Cumartesi 11.12.2010
Sinema yapan her fani, eleştiriyi bir gün tadacaktır!

- Yavuz Turgul bir film çekmese, siziizleyemeyecek miydik?
- Yok, o yanlış anlaşılıyor...

- ‘Genelde onun senaryolarını beğeniyorum’ diyen sizsiniz ama?
- Yani çok çaba sarf ediyorum da... Beğendiklerim ondan çıkıyor, ne yapayım! Yoksa bütün gelen projeleri okuyorum. Zaten yaptığımız iş somut bir iş olmadığı için, gerçekten herkesin de memnun olması imkânsız. Biz tabii öncelikle kendi hislerimizin, duygularımızın peşindeyiz, yani bize iyi gelen şeyi yapıyoruz.

- Yavuz Turgul ve Şener Şen ikilisi bir çetedir, diyebilir miyiz?
- Sabıka kaydımız yok ki! (kahkahalar atıyor)

Sinema yapan her fani, eleştiriyi bir gün tadacaktır!

- Ama Türk sinemasında bazı oyuncu ve yönetmenler dışarıya kapalıdır; hep aynı isimler birbirleriyle çalışır, bir çeteleşme hali var gibidir...
Son dönem filmlerinize bakınca, toplam yedi film olmuş sanırım, böyle bir durum var mı diye merak ettim... - Sadece sinemada değil, hayatta her alanda vardır bu. Yani herkes anlaşabileceği, kolay iletişim kurabileceği, aynı dünya görüşüne sahip insanlarla bir arada olmak ister, bu çok doğal bir şey.

- İyi de hiç risk almaz mısınız? - Alırım niye almayayım?
Ama bütün bunların içinde bir tek ölçü var; heyecan duymam. Yani ben bu işi yaparken, kendimi de mutlu etme peşindeyim. O rolden tat alıyor muyum, o proje bana hoş geliyor mu? Bu çok aykırı bir iş ya da rol de olabilir. Bu tamamen bana gelen önerilerle ilgili bir şey.