Son dakika: Yaşlılar corona virüs yasağını delmeye devam ediyor!

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Dün birçok şehirde yasağı delen yaşlıların görüntüleriyle karşılaşmıştık. Polisler, caddede, sokakta, çarşı ve pazarda karşılaştığı yaşlıları ekip aracıyla evine bıraktı. Bugün ise son dakika haberine göre; emekli maaşını çekmek için evinden çıkan 65 yaş üstü kişiler, "işlem yapılmayacak" denmesine rağmen banka önlerinde toplanıp sıraya girdi. Fakat yaşlılar burada da 'sosyal mesafe' kuralına uymadı.

Pazartesi 23.03.2020 15:31 Güncelleme: Pazartesi 23.03.2020 15:46
Son dakika: Yaşlılar corona virüs yasağını delmeye devam ediyor!

Bugün yurdun birçok noktasında bu görüntülere şahit olduk! Emekli maaşı için sıraya giren yaşlıların görüntüsü şaşkına çevirdi. Evden çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar toplandıkları banka önlerinde sosyal mesafe kuralına da uymadı.

İstanbul'da bugün banka ve PTT şubelerindeki kuyruklarda ne 65 yaş kuralı ne de sosyal mesafeye uyuldu.

Son dakika: Yaşlılar corona virüs yasağını delmeye devam ediyor!

ESENYURT'TA YAŞLILAR DİP DİBE SIRA BEKLEDİ

Avcılar ve Esenyurt'ta yine bazı vatandaşların koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere uymadığı görüldü. Esenyurt'ta bankaya giden vatandaşların sosyal mesafe ve 1 metre kuralına uymadığı, 65 yaşından büyük vatandaşlarında sırada beklemesi dikkat çekti.