Türkiye'nin eğlence ikonları

Türkiye'nin eğlence ikonları

Türkiye'de eğlencenin nabzını tutan, yaptıklarıyla insanlara 'günlük dert ve tasaları unutturan 60 kişi, Mediacat dergisi tarafından mercek altına alındı. 'Eğlencenin efendileri', derginin temmuz sayısında 'alfabetik sıraya' göre listelendi. Biz de Türk halkının gönlünü hoş tutan, eğlendirip avutan 10 'entertainer'ı sayfamıza taşıdık...

ENTERNAINTMENT NE DEMEK?

İnsanlara boş zamanlarında avunma ve oyalanma imkanı sunan ya da onların kendilerini eğlendirmesine / neşelendirmesine izin veren her türlü faaliyet...

Türkiye'nin eğlence ikonları

ACUN ILICALI

Acun Ilıcalı'yla tanışmamız, bir dönemin en popüler spor magazin programı olan ve hatta bu program türünün jenerik ismi haline gelen 'Televole' sayesindeydi. Bir program yapımcısı olarak rüştünü ispatladığı ve kendisini çok daha geniş kitlelere sevdiren yarışmalar ise 'Var Mısın Yok Musun' ile 'Yetenek Sizsiniz Türkiye' oldu. Ilıcalı, şu günlerde 'Survivor' ile yine milyonları ekran karşısına bağlıyor.

* ACUN ILICALI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye'nin eğlence ikonları

AJDA PEKKAN

Türkiye'nin süperstar'ı olarak anılan Ajda Pekkan, cesaretiyle ve getirdiği yeniliklerle Türk Pop Müziği'nin tabiri caizse en devrimci isimlerinden. Kariyerine sinema ile başlayan Pekkan, sinema perdelerinden sahnelere geçiş yaptığı 70'lerde peş peşe yayımladığı plaklarıyla satış rekorları kırdı. 1998'de Kültür Bakanlığı'nca 'Devlet Sanatçılığı' ile onurlandırılan Pekkan; yarım asra yakın zamandır yenilikçi tavrından ödün vermiyor.

* AJDA PEKKAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye'nin eğlence ikonları

CEM YILMAZ

İlk defa Leman Kültür'deki küçük bir kitlenin önünde sahne alan Cem Yılmaz, şimdilerde şovlarının biletleri aylar öncesinden tükenen bir komedyen. Her izleyişinizde tekrar tekrar güldüğünüz ve kendi jargonunu yaratan sahne gösterileri, gişe canavarı filmleri ve reklamları ile her yaptığı olay olan Cem Yılmaz; şüphesiz son zamanların en başarılı ismi.

* CEM YILMAZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye'nin eğlence ikonları

DEMET AKALIN

Bir dönem modellik yaparken de şarkıcılığa geçtikten sonra da magazin gündeminden düşmeyen Demet Akalın, 'kırgın ama mağrur kadın'ları resmeden şarkıları ile modern zamanların Ajda Pekkan'ı olarak görülüyor. İlk albümünü 97'de çıkaran Akalın; özellikle güney beldelerimizdeki 'beach'lerin vazgeçilmez ismi olmaya devam ediyor.

* DEMET AKALIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye'nin eğlence ikonları

ENGİN GÜNAYDIN

Engin Günaydın, canlandırdığı her karakterle, yer aldığı her projeyle ses getiren bir isim. Çok geniş bir kitlenin aklında 'Avrupa Yakası'nda canlandırdığı 'Burhan' karakteriyle yer eden Günaydın; bu projeyle her hafta çarşamba akşamları milyonları ekran başına kilitledi. Son olarak 2009 senesinde gösterime giren Vavien ile gündeme gelen Engin Günaydın, senaryosunu yazdığı bu filmle, Türk Sinema tarihinde kara komedinin ilk örneğine imza attı.

* ENGİN GÜNAYDIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye'nin eğlence ikonları

GÜLSE BİRSEL

SABAH gazetesinde köşe yazarı iken, 2002'de G.A.G. adlı komedi programıyla ekranlarda beliriverdi. 2004'te başlayan, hem oyuncusu hem senaristi olduğu 'Avrupa Yakası' o kadar büyük bir başarı elde etti ki, Türkiye'nin o zamana dek yapılmış en uzun soluklu ve en çok izlenen sitcom dizisi oldu. Yazdığı kitaplar ve oynadığı filmleri de buna ekleyen Gülse Birsel'in bir sonraki projesi merakla bekleniyor.

* GÜLSE BİRSEL FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye'nin eğlence ikonları

HÜLYA AVŞAR

Güzelliği ve özgüveni insanları şaşırttı, her işe elini atmasından hoşlanmayanlar oldu, ama elini attığı her işte başarıyı kazandı. Şimdilerde fazla gürültüden hoşlanmadığını söyleyerek çarpıcı açıklamalar yapmaktan kaçınsa da işleri ve yaşantısıyla ilgi çekmeyi sürdürüyor.

* HÜLYA AVŞAR FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

BİZE ULAŞIN