Yaylar için aksiyon yılı

Pazartesi 28.12.2009 16:00

Yay (23 Kasım-22 Aralık)
GENEL
Bu yılın en şanslı burçlarından biri de Yay. Bazı Yaylar, yılın ilk döneminde ev ve emlak konusunda da şanslı olacak. 2 Haziran-23 Temmuz arasında aşk ve yaratıcılık eviniz canlanacak. Çevrenizle ortak hareket edeceğiniz çalışmalar içinde olacak, sosyal yapınızı destekleyici işler yapacaksınız. Bulunduğunuz ortamlarda lider özelliğinizle ön plana çıkacaksınız. Size hem para kazandıracak, hem de kişisel ilişkilerinizi destekleyecek işler yapacaksınız. Arkadaş çevrenizden faydalanacak ve onlarla sanatsal çalışmalar içinde olacaksınız. Yeni tanışacağınız kişilerle uyumlu beraberlikler kuracaksınız. Bu yıl sürekli bir aksiyon içinde olacaksınız. Eğer evliyseniz, aile bağlarınızı güçlendirmek için güzel fırsatlarınız olacak. Artık yıllarca para evinizde ilerleyecek olan Plüton, maddi konularda size farklı ve kökten açılımlar sunacak, yıl boyunca maddi desteğini sizden esirgemeyecek. Bu yıl çevreniz sayesinde para kazanacaksınız. Para kazanma konusunda çok şanslı dönemleriniz olacak. Birçok Yay, zengin ve varlıklı kişilerle evlilikler yapacak. Maddi olanaklarınızı doğru yerlerde değerlendirin.

İŞ VE KARİYER
28 Kasım 2009'da madde evinize geçen ve yıllarca burada kalacak olan Plüton, para kazanma şartlarınızı tamamen değiştirebilir. Hedeflerinizi kararlı bir şekilde belirlerseniz; istediğiniz kazançlar için, daha baştan avantajlı duruma geçersiniz. Geçen iki yılda gereksiz harcamalarınızı kestiniz, borçlarınızı kapattınız. Yılın ilk bölümünde karşınıza birçok kez para kazanma fırsatı çıkacak. Eğlence merkezleri, sanat merkezli işler; hem kısa dönemde, hem de uzun dönemde size para kazandıracak.

MUTLULUK VAR
Bu yıl evren, size çok yardım edecek. Kendi işini yapanlar, büyük bir ilerleme kaydedecek. 15 Ocak-26 Haziran'da para evinizde oluşacak Güneş tutulmasının sonucunda meydana gelen değişim, size mutluluk getirecek. Enerjinizi evrenin istediği yönde kullanmak zorunda olduğunuzu artık öğrendiniz. Bu yıl daha planlı hareket etmeli ve seçtiğiniz konular üzerinde titizlikle çalışmalısınız. Gücünüzü kullanırken, maddi kaynaklarınızı takip etmeli ve kimseye güvenmemelisiniz. Özellikle eş kaynaklı gelirler konusunda hayal kırıklığı yaşamamak için, ne durumda olursanız olun, önce kendinizi düşünün. 18 Nisan-9 Mayıs tarihlerinde iş yaptığınız kişilerin hataları başınızı ağrıtabilir. 20 Ağustos-11 Eylül döneminde üstlerinize ve kariyerinizde payı olan kişilere ılımlı davranmalısınız. 10 Aralık'tan sonra hiç kimseyle para alışverişinde bulunmayın.