Şehitkamilli Minik Öğrencilerin Karne Heyecanı

Şehitkamilli Minik Öğrencilerin Karne Heyecanı
2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı 34 Sosyal Tesisi Anaokullarında okul öncesi eğitim gören bin 332 minik öğrenci ilk karne sevincini yaşadı. Mutlulukları yüzlerine yansıyan öğrenciler bu mutlu anlarını anneleriyle yaşadılar.
Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı 34 Sosyal Tesisi anaokullarında düzenlenen karne dağıtım törenine öğrenciler ve velileri yoğun ilgi gösterdi. Karne dağıtımı öncesi öğrenciler yaptıkları bir birinden güzel gösterilerle büyük beğeni topladılar. Çocuklarının ilk karne heyecanına ortak olan veliler ise mutluluklarını çocuklarına sarılarak yaşadılar. Karnelerini Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci’nin elinden alan öğrenciler hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Çocukların aldıkları eğitimden memnun olduklarını söyleyen veliler, "Şehitkamil Belediyesi’nin Sosyal Tesislerindeki Anaokullarında çocuklarımız okul öncesi eğitimini tamamladılar. Çocuklarımız bir yıl süreyle buradaki hocalarımız sayesinde aldıkları eğitimlerle iyi bir süreç geçirdiler. Çocuklarımızın bundan sonraki eğitimlerinde daha başarılı olacaklarını düşünüyoruz. Çünkü çocuklarımız burada okul öncesi eğitimini tamamladılar ve bugün karnelerini aldılar. Çok mutluyuz. Çocuklarımızın ilk defa karne almaları bizleri duygulandırdı. İnşallah bundan sonraki eğitimlerinde daha başarılı olurlar. Çocuklarımıza bu emekleri sunan Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dediler.
Anaokulu Öğretmenleri ise, “Bugün çok anlamlı ve güzel bir gün geçiriyoruz. Çocuklarımızın dönem içerisinde gelişme eğitimleri, okuma yazmaya hazırlık eğitimlerini tamamlayıp, bitirdikleri bir gün. Bugün öğrencilerimizin karnelerini veriyoruz. Öğrencilerimiz okul öncesi eğitimlerini Şehitkamil Belediyemizin destekleriyle en iyi şekilde tamamladılar. Bugünde çocuklarımız çok heyecanlı bir gün yaşıyorlar. Buradan vermiş olduğumuz eğitimler inşallah bundan sonraki eğitim hayatlarına katkı sağlar” diye konuştular.
BİZE ULAŞIN