Başkan Tahmazoğlu’nun Ramazan Mesajı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ramazan Ayı nedeniyle yayınladığı mesajında Ramazan Ayı’nın tüm İslam alemi tarafından özlemle beklenen ay olduğunu söyledi.
Ramazan Ayı nedeniyle mesaj yayınlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu mesajında, “Heyecanı şimdiden bizleri sarmış olan Ramazan Ayı tüm bereketi ile yüreklerde mutluluk ve manevi coşkular oluşturmaktadır. 11 Ayın Sultanı olan bu ay Müslüman âlemi tarafından özlemle beklenen bir aydır. Ramazan ayı gündüzleri oruçla, geceleri teravih namazları, Kur’ an tilaveti, zikir ve şükürleri ile geçireceğimiz, ömürlerimizin en verimli mevsimidir. Dünya ve ahiret mutluluğumuzun temini için gönderilen son İlahi kelam Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Bin aydan hayırlı olan Kadir gecesi bu ayın içerisindedir. İslam dini sosyal hayata ve sosyal dayanışmaya önem veren bir dindir. Bu ay içerisinde başta aile yuvalarımız, camilerimiz, çevremiz, hatta cadde ve sokaklarımız daha bir canlılık içerisinde olmalıdır. Bu ayda ferdi sorumluluklarımız yanında toplumsal sorumluluklarımızın da yerine getirilmesine gayret etmeliyiz” dedi.
HAZIRLIKLAR TAMAM
Mesajında, Ramazan ayı nedeniyle yapılan çalışmaları da değinen Başkan Tahmazoğlu, “Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi Şehreküstü Konaklarımızda iftar sofrası kuruyoruz. Burada günlük 2 bin vatandaşımıza iftar yemeği vereceğiz ve Ramazan ayı sonuna kadar 60 bin vatandaşımızın bu iftar yemeğinden faydalanmasını sağlayacağız. Aşevimizden günlük 8 bin 500 kişi iftar yemeğinden faydalanacaktır. Şahinbey Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren sosyal marketimizde 41.000 civarında vatandaşımız faydalanmaya devam edecektir. İki ayda bir düzenli olarak yaptığımız et yardımlarımız Ramazan ayında da devam edecektir. 1000 aileye 4’er kiloluk olmak üzere toplam 4 ton et yardımı yapılacaktır. Vatandaşlarımızın ramazan ayını huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ise 24 saat esasına göre görev yaparak, gerekli yardım ve kolaylıkları sağlayacaktır. Bu vesile ile mübarek ramazan ayının şehrimize ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor, ramazan ayını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.
BİZE ULAŞIN