9.cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Vefatı

9.cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Vefatı
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Siyasi tarihimizin önemli isimlerinden birini kaybettik. Milletimiz merhum Demirel’i 40 yılı aşkın siyasi hayatı boyunca yaptığı hayırlı işlerle hep yad edecektir” dedi.
GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, yayımladığı taziye mesajında, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, Türk siyasi hayatında farklı ve unutulmayacak bir yere sahip olduğunu ifade etti.
Merhum Demirel’in kendine has üslubu ve ülkeye sağladığı değerli hizmetlerle her zaman farklı bir siyasetçi profili çizdiğini anımsatan Tiryakioğlu, şunları kaydetti:
“Türk siyasi hayatının yaklaşık yarım asrında, Başbakan, ana muhalefet partisi lideri ve Cumhurbaşkanı olarak hep görev alan merhum Süleyman Demirel, milletin birliğini ve devletin devamlılığını kendine şiar edinen, farklı siyasi üslubu ve yapıcı kişiliğiyle ülkemizin her alanda kalkınmasına katkı sunan bir devlet ve siyaset adamıydı. Türkiye’nin sanayi ve tarımsal kalkınmasında önemli projelere imza atan Süleyman Demirel, yatırıma, istihdama ve üretime sağladığı destekle de milletin sevgisini ve takdirini kazanmıştır. Yakın tarihimizde unutulmayacak izler bırakan 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Demirel’e Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.”
BİZE ULAŞIN