Mutlu Makarna İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

Mutlu Makarna İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor
Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Mutlu Makarna A.Ş, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” arasında 50 basamak birden yükselerek 415. sıradan 370. sıraya oturdu.
Mutlu Makarna, geçtiğimiz aylarda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla Gaziantep Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen Gaziantep’in Yıldızları Ödül töreninde ödül alırken, TİM’in 2014 Yılı Türkiye’nin bin İhracatçısı Listesine de girerek, GAİB Tarafından düzenlenen İhracatın rekortmenleri ödül töreninde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından ödüllendirilmişti.
Mutlu Makarna A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Göymen, 2014 yılında yaptıkları en son yatırımla birlikte yıllık satış hacmini 235 bin tona çıkardıklarını, bu başarılarının ödüllendirilmesinden mutlu olduklarını söyledi. Göymen, “Mutlu Makarna olarak 103 ülkede 5 markamızla ihracat gerçekleştiriyoruz. Çizgimiz kalitesiyle büyüyen marka olmak” dedi.
Göymen, yaşadıkları şehre ve ülkenin gelişmesine katkı sağlıyor olmanın, Türkiye’nin yerel ve ulusal kalkınmasında önemli bir pay sahibi olmanın kendileri için gurur verici olduğunu belirtti.
Göymen, bu yıl ki hedeflerinin, markalaşmaya yönelik olacağını dile getiren Mutlu Makarnacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Göymen, şunları dile getirdi:
“2015 yılında emin adımlarla yola devam etmek istiyoruz. Kısa sürede yaptığımız yatırımlarla Türkiye ve yurt dışında önemli bir pazarımız var. Dünyaca ünlü gıda firmalarının bazılarının onaylı tedarikçisi konumundayız. Bunun yanı sıra iç pazardaki satış miktarımız yüzde 15 arttı. Ulusal ve yerel zincir marketlerde yer alıyoruz. Markamızı yeniden konumlandırdık ve bunun penetrasyonu sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yapacağız. Şu anda bu konu bizim için çok önemli. Çünkü “Mutlu” markasıyla sektörde adımızdan bahsettirdiğimiz gibi tüketiciyle ürün arasındaki bağı güçlendirmeye çalışıyoruz. Mutlu dışında 5 markamız daha var. Her bir dünyayla ilgili mesela yabancı ülkelerle ilgili ürettiği mutlu dışında markaları da var. Bu 5 markanın hepsi de, hitap ettiği ülkelerde önemli bir yere sahip”
“BAŞARILARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”
Mutlu Makarna olarak hem üretim de hem de ihracatta büyük başarılara imza attıklarını, gerçekleştirdikleri yeni yatırımlarla birlikte elde ettikleri başarıların artarak devam edeceğine inandığını kaydeden, Aykut Göymen, şunları söyledi:
“Nitelikli ve doğru büyüme hedefimiz doğrultusunda şirketimize hem yeni tesisler kazandırıyoruz hem de mevcut tesislerimizde teknolojimizi sürekli olarak yeniliyoruz. Şirket olarak tüketicilerimize, müşterilerimize her zaman en iyiyi, en kaliteli olanı sunmaya çalışıyoruz. Gaziantep ve ülke ekonomisine katkılar sağlarken, üretimde, ihracatta, istihdamda başarılara imza ararken, inandığımız değerlerden hiçbir zaman taviz vermedik. Yenilikten, inovasyondan ve son teknolojilerden vazgeçmeden, köklerimize bağlı kalarak farklı projelere imza atmaya devam edeceğiz.’’
BİZE ULAŞIN