Yol Kavgası: 2 Yaralı

Gaziantep’te motosikletle evlerinin önünden geçen şahıslarla tartışan iki amca oğlu, silahla vurularak yaralandı. Babası gözleri önünde vurulan küçük çocuk ise büyük korku yaşadı.
Edinilen bilgiye göre olay, Yeşilkent Mahallesi küme evleri yakınlarında bulunan bir bağ evi önünde meydana geldi. İki yaşındaki oğluyla birlikte Bağ evinde kalan babası Ali G.’yi ziyarete giden Serkan G. ve amcasının oğlu Ahmet G., evin önünden geçen iki kişi tarafından vuruldu. İddiaya göre, motosikletli iki kişi, Ali G.’nin bağ evinin önündeki yoldan meyve bahçelerine doğru gitmeye çalıştı. Şahısların meyve bahçelerine doğru gittiğini gören iki amca oğlu, “Orada yol yok” diyerek uyarmak istedi. Buna sinirlenen motosikletli şahıslar ile amca oğulları arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmada silahını çeken şahıslar “Biz Vatan Mahallesinin çocuklarıyız” diyerek, küçük çocuğun gözleri önünde babası Serkan G. ve Ahmet G.’yi vurarak olay yerinden kaçtı. Silah sesini duyup dışarı çıkan Ali G., olaya şahit olup ağlayan torununu kucağına alıp sağlık görevlilerine haber verdi. Göğsünden vurularak ağır yaralanan Ahmet G., Şehitkamil Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, ayağından vurulan Serkan G. ise Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Polis olay yerinde incelemede bulunurken torunu kucağına alan Ali G. durduk yere başlarına iş geldiğini söyleyerek, “Beni oğlum yanıma geldi oturuyordu. Öbür yeğenim de zaten buradaydı. Vatan Mahallesi’nde oturan iki tane genç, bu tarafa gittiler. Benim yeğenim ve oğlum da ‘Buradan boşuna gidiyorsunuz, burada yol yok’ dedi. Onlar da ‘sana ne’ diyerek küfür etmeye başladı. Ben de komşumla damda oturuyordum. Yeğenim ‘ne küfrediyorsun’ dedi ve üzerine gitmeye başladı. Baktım silahı çıkarıp çat çat çat oğlumla yeğenim sıkmaya başladı. Biz de koşa koşa geldik. Baktım yeğenim burada yatıyor. ‘emmi ambulans ara, vuruldum’ dedi. Zaten yerde yatıyordu. Ambulansla polisi aradım. Ambulans geldi. Oğlum da ayağından vuruldu. Benim oğlum torunumu sevmem için getirmişti. Durduk yere başımıza işler açıldı” diyerek olayı anlattı.
Hastanede tedavi altına alınan Ahmet G.’nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN