(Özel Haber) Bayram Öncesi Suriyeli Ve Filistinlilere Giyim Yardımı

(Özel Haber) Bayram Öncesi Suriyeli Ve Filistinlilere Giyim Yardımı
İyilikder Gaziantep Şubesi 28 Filistinli aile ile 500 Suriyeli yetime Ramazan Bayramı öncesi giyim yardımı yaptı.
İyilikder Gaziantep Şubesi, bu yıl 23 Haziranda başlattığı ve 10 Temmuz’a kadar devam edecek olan Ramazan yardımlarından bugüne kadar binlerce muhtaç aile yararlandı. Tüm hızıyla devam eden yardımların bugünkü ayağında ise önceden belirlenen 28 Filistinli aile ile 500 Suriyeli yetime giyim yardımı gerçekleştirildi. İyilikder Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Hanife Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi:
”Bülbülzade Vakfı İyilikder olarak 23 Haziranda başlattığımız 3 hafta sürecek olan yardımlarımızın bugünkü ayağı Filistinli mağdur Ailelere ve Suriyeli yetim çocuklara ayırdık. Filistinli 28 ailemizin 130 çocuğunun bugün bayramlıklarını veriyoruz. Suriyeli çocuklardan ise giydireceğimiz 500 yetim çocuğun 125 tanesini bugün giydiriyoruz. Suriyelilerin durumu sıcak gündemdeyken Filistinlilerin biraz ötelendiğini fark ettik. Oysa onlarında ülkemizde mağduriyetleri devam ediyor. Vatandaşlıkta alamadıkları için sigortalı bir işte de çalışamıyorlar Filistinli kardeşlerimizi de o yüzden unutmadık bu bayramda onları da davet ettik. Kardeşliğimizi pekiştirmek üzere bayramlıklarını giydiriyoruz.”
Yardım alan Filistinli bir kadın ise, 6 çocuğu olduğunu ve İyilikder’in bütün çocuklarına giyim yardımı yaptığını, bunun için İyilikdere çok teşekkür edip, minnettar olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN