Şahin’den Kadir Gecesi Mesajı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kadir gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Şahin, mesajında, birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularını güçlendiren Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken Kadir gecesini idrak etmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.
“Bu gecenin kadrini bilenlerden olabilmenin ümidini yaşıyoruz” diyen Şahin, mesajına şöyle devam etti:
“Ramazan ayını verimli geçiren Müslüman aleminin Kadir gecesini dolu dolu yaşaması temennisinde bulunuyorum. Kur’an-ı kerimin inmeye başladığı ay olan ramazan ve ramazanın içerisinde saklı, bin aydan hayırlı olan bu mübarek gecenin vicdanlarımızı aydınlatmasını, gönüllerimizi huzurla doldurmasını, dualarımızı buluşturmasını temenni ediyorum.”
Geceyi sevinçle karşıladıklarını ancak bu sevincin buruk olduğunu ifade eden Şahin, dünyanın bir çok yerinde hâlâ kan aktığına dikkati çekti.
Masum çocukların öldürüldüğünü, annelerin gözyaşı döktüğünü dile getiren Şahin, sözlerine şöyle devam etti:
“Filistin, Gazze, Suriye, Doğu Türkistan ve daha pek çok yer insanlığın vicdanının harekete geçmesini bekliyor. Bu gecede, uyanmanın ve dirilişin vaktinde akan kan ve gözyaşının durması için insanlığın yüreğini sızlatan haksızlığın, İslam coğrafyasındaki zulmün son bulması için dua edelim, dertleriyle dertlenelim. Ramazan ayı boyunca kadın, çocuk, yaşlı demeden Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin son bulması için dualarımızı, gönüllerimizi buluşturalım.”
Kadir gecesinin feyz ve bereketinin tüm İslam alemine huzur, barış ve esenlik getirmesini dileyen Şahin, İslam aleminin Kadir gecesini kutladı.
BİZE ULAŞIN