Gaziantep’te Polis Boğulmalara Karşı Uyardı

Gaziantep’in Nizip İlçesinde Toplum Destekli Polisler vatandaşları, son zamanlarda artan boğulma olaylarına karşı uyardı.
Son zamanlarda artan sıcaklardan dolayı vatandaşların serinlemek için girdikleri iç sularda boğulma vakaları arttığı için, Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğine bağlı ekipler, muhtarlıklar başta olmak üzere afiş ve broşür dağıtarak vatandaşları uyardı.
TÜRKİYE’DE YILDA 2 BİN KİŞİ BOĞULARAK HAYATINI KAYBEDİYOR
Ülkemizde her yıl 2 bin kişinin boğularak yaşamını yitirdiğini belirten TDP ekipleri, bu vakaların yüzde 5’lik kısmının denizlerde, yüzde 49,5’lik kısmının ise, baraj, gölet ve akarsularda yaşandığını vurguladı. Ayrıca bu tür suların soğuk olmasından dolayı kalp krizi ve kramp olaylarının en büyük etken olduğunun yanı sıra, su tabanlarının balçık ve yosunla kaplı olmasının da önem arz ettiğini söylediler. Bu şekilde bir vaka ile karşılaşıldığında, hemen 112, 155, 156 numaralı hatlar aranarak yardım istenmesi konusunda bilgilendirme yapan TDP ekiplerine vatandaşlar, bu projelerle ilgili teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN