Şahinbeyli Öğrencilere Moral Gezisi

Şahinbeyli Öğrencilere Moral Gezisi
Şahinbey Belediyesi, bünyesindeki sosyal tesislerde eğitim gören öğrencileri otobüslerle moral gezisine çıkararak ders stresini atmalarını sağlıyor.
Şahinbey Belediyesi bünyesindeki sosyal tesislerde eğitim gören öğrencilere yönelik ilçe gezisi yapıyor. Özellikle TEOG ve LYS sınavına hazırlanan öğrenciler geziyle birlikte hem stres atıyor, hem de daha önce görmedikleri yerleri görme fırsatı yakalıyor. Sosyal tesislerde eğitim gören öğrenciler öğle saatlerinde Şahinbey Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen üstü açık gezi otobüslerine biniyor.
DERS STRESİNİ ATIYORLAR
İlçede var olan tarihi yapıları gezen öğrenciler daha sonra Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilen Şehreküstü Konakları’nı ve Gümrük Hanı’ı geziyor. Burada tarihi dokuyla buluşan küçük öğrenciler İslam Bilim Tarihi Müzesi’ni de gezerek, İslam alimlerinin geçmişte yaptığı buluşları ve icatları yakından tanıma fırsatı buluyor. Öğrenciler son olarak yine Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi’yi ziyaret ediyor. Burada gönüllerince eğlenerek stres atan öğrenciler gezi sonrasında tekrar eğitim gördükleri sosyal tesise bırakılıyor.
“HEM ÖĞRENİYOR HEM EĞLENİYORUZ”
Geziden memnun kaldıklarını belirten küçükler böyle bir fırsatı kendilerine sundukları için Şahinbey Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler. Tesislerde aldıkları eğitimler sayesinde okullarında ki başarının da arttığını belirten öğrenciler, hem eğitim alıp hem de moral gezileri sayesinde stres attıklarını ifade ettiler.
BİZE ULAŞIN