Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Aldılar

Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Aldılar
Giresun Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan “Girişimcilikte Önce Kadın Projesi” kapsamında açılan kursta eğitim gören 115 kadın düzenlen törenle sertifikalarını aldılar.
Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodefone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfının ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında ev hanımları yapmış oldukları bir birinden güzel el sanatları oya işleme, cam yaldızlama gibi bir çok konuda eğitim alarak yapmış oldukları çalışmadan ürettikleri eşyaları internet üzerinden satma imkanına kavuştular. Projenin il koordinatörü Bekir Küpeli, projenin amacının bayanların ev hayatından kopmadan, çocuklarını ihmal etmeden, kendi yaptıkları ürünlerle bir katma değer oluşturup bunlardan bir gelir elde etmelerini sağlamak olduğunu söyledi.
Halk Eğitim Giresun İl Müdürü Harun Karabürk projenin asıl amacının kadınların ürettikleri el işlerini pazara çıkarabilmesi olduğunu belirterek ”Bizim kurslarımıza bir çok insan katılıyor ve bunlar kurs bitiminde ürünlerini kendi evlerine götürüyorlardı. Bu proje sayesinde artık üretilen ürünler alıcılar ile buluşabilecek, burada bir pazar oluşuyor. Online şekilde emekleri boşa gitmeyecek şekilde evlerinden ayrılmadan yaptıkları ürünleri satış yapabilecekler” dedi.
Kursiyerlere belgelerinin verildiği törende konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan ise "Üretilen ürünlerin satış konusunda büyük sıkıntılar vardı. Her yerde satış imkanları yoktu. Dolayısıyla bir kısmı sandıklarda, gözden ırak kalıyordu. Bu proje gerçekten hem çok faydalı hem de çok pratik yöntemle ürünlerimizi bütün dünyaya ulaştırıyor. Gerçek mana da üretici olan kadınlarımızın el emeklerinin, göz nurlarının da bir şekilde ekonomiye katılması, ihtiyaç sahiplerine ulaştırması ve bu ekonomik akışında sizlerin de buradan bir takım gelirler sağlama imkanınız oluştu" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN