Gümüşhane’de Yaz Spor Okulları Açıldı

Gümüşhane’de Yaz Spor Okulları Açıldı
Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları düzenlenen törenle açıldı.
Aydın Doğan Spor Tesislerinde düzenlenen törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, spor teşkilatının 76. kuruluş yıl dönümünde Türkiye’nin 81 iliyle eş zamanlı olarak Gümüşhane’de de İl Spor okulları açıldığını vurguladı.
İl Spor Merkezleri’nde düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın, zorlu geçen eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasının ardından bir süre dinlenen çocukların ve gençlerin bilinçli spor yapmalarına imkan sağlayacağını kaydeden Aslan, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak, antrenörler eşliğinde bilinçli spor yapabilmeleri için okullarımızda her türlü alt yapı eksikliklerini tamamladık. Açtığımız 23 branşta çocuklarımız ve gençlerimiz spor yapma imkanı bulacaklar” dedi.
Gençlerin, kahvehane, internet kafe gibi sağlık açısından uygun olmayan yerlerde vakit geçirmeleri yerine, spor salonlarında ve sahalarda boş vakitlerini eğlenerek ve spor yaparak değerlendirmelerini öneren Aslan, bütün çocukları ve gençleri spor merkezlerine beklediklerini bildirdi.
Karate, Bilek Güreşi, Voleybol, Hentbol, Basketbol, Atıcılık, Jimnastik, Halk oyunları gibi 23 branşın bulunduğu Yaz Spor Okulları 15 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecek.
BİZE ULAŞIN