Vali Yavuz Kırıklı Köyü Geleneksel İftar Sofrasına Konuk Oldu

Vali Yavuz Kırıklı Köyü Geleneksel İftar Sofrasına Konuk Oldu
Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Merkeze bağlı Kırıklı köyünde uzun yıllardan beri yoldan geçenlere verilen ücretsiz iftar sofrasına konuk oldu.
Vali Yavuz, beraberinde Vali Yardımcısı İsmail Özkan ve Özel Kalem Müdürü Kemalettin Demirkıran ile birlikte ilk olarak vadide yer alan Olukdere ve Yukarı Alıçlı köylerini ziyaret etti.
Olukdere köyünde Köy Muhtarı Resul Tunç ve köy sakinleri tarafından karşılanan Vali Yavuz, köyde vatandaşlarla sohbet ederek, talep ve sorunlarını dinledi ve ardından yeni yapılan köy konağını inceledi. Köyde karşılaştığı çocuklara da oyuncak hediye eden Vali Yavuz, daha sonra Yukarı Alıçlı Köyü’ne geçti. Yukarı Alıçlı Köyü’nde Köy Muhtarı Yunus Köprülü ve vatandaşlardan köyün eksikleri hakkında bilgi alan Vali Yavuz, köyün su kanalı, telefon ve köy içi parke sorununun halledilmesi için gerekli çalışmaların talimatını vereceğini belirtti. Bir süre köyde dolaşarak eksiklikleri bizzat tespit eden Vali Yavuz daha sonra köye yeni yapılan köy konağı ve köy camisini inceledi.
İftar saatine doğru Kırıklı köyüne giden Vali Yavuz on yıldır Gümüşhane-Erzincan karayolu kenarında çay ocağının yanında bulanan açık alanda köylülerin ve yoldan geçen sürücülerin iftar yapmasına vesile olan Kırıklı Köyü Geleneksel İftar Sofrasına konuk oldu ve vatandaşlarla sohbet etti.
İftarın ardından yapılan yemek duası sonrası bitişikte bulunan çay evine geçen Vali Yavuz, burada çay eşliğinde vatandaşlarla bir süre hasbihal ederek, talep ve sorunlarını dinledi.
BİZE ULAŞIN