Gümüşhane İl Özel İdaresinde Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Gümüşhane İl Özel İdaresinde Bayramlaşma Töreni Yapıldı
Gümüşhane İl Özel İdaresi’nin yaklaşık 20 yıldır devam ettirdiği bayramlaşma geleneği, Kurban Bayramı tatilinin ardından ilk mesai gününde gerçekleştirildi.
Kurumun Yeni Mahalle’de bulunan hizmet binasındaki sosyal tesislerde düzenlenen etkinliğe İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Akçay, Selahattin Kocaman, sendika temsilcisi Cevdet Şişman, birim müdürleri ile memur ve işçi personel katıldı.
Kurumun yönetici, memur ve işçi personeli ile sendika temsilcilerinin bir araya gelerek sorunları paylaşma ve çözüm önerileri üretme ortamı da sağlayan etkinlikte tüm çalışanlarının bayramını kutlayan Genel Sekreter Akdoğan, Özel İdare çalışanlarının bu bayram tatilinde de mesai mevhumu gözetmeden görev yaptıklarını belirterek hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.
“YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA BİR BUNALMIŞIN DERDİNE ÇARE OLUYORUZ”
Bayram tatili boyunca vatandaşların köylerine sorunsuz bir şekilde ulaşması için yol çalışmaları yaptıklarını, tatil süresinde meydana gelen yangınlarda Özel İdare olarak vatandaşların yanında olduklarını belirten Akdoğan, “Özel İdare’de çalışmak böyle bir şey. Meşakkatli işler yapıyoruz. Ama sonuçta yaptığımız çalışmalarla bir bunalmışın derdine çare oluyoruz. En yakın örneği Güvercinlik köyünde yaşanan yangın vakası. Arkadaşlarımıza telefon açıp yangın var dediğimizde hemen geldi ve işe koyuldular. Vatandaşlarımızın memnuniyeti gözlerinden okunuyordu” dedi.
“10-15 YIL ÖNCE BOŞ OLAN KÖYLERİMİZİN YOLU YAPILINCA, SUYU GELİNCE, ALTYAPISI OLUNCA GERİ DÖNÜŞLER BAŞLADI”
Bundan 10-15 yıl önce boş olan köylerde bugün duman tütmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Akdoğan, bunda Özel İdare personelinin katkısının büyük olduğunu, köylerdeki tüm çalışmaların onların katkılarıyla yapıldığını dile getirerek, “Köylerde geri dönüş başladı. Sizler altyapı eksiklerini giderdikçe, köylerde yaşam standardı arttıkça vatandaşlarımız da geri dönüyor. Köyde duman tütmesi çok önemli. Bundan 10-15 yıl önce köylerimiz boştu. Ama yolu yapılınca, suyu gelince, altyapısı olunca geri dönüşler başladı. Bu hizmetlerin baş aktörleri de sizlersiniz. Sizlerin sayesinde oluyor” diye konuştu.
“YAPTIĞINIZ HİÇBİR İŞ SİZİN BİR DAMLA KANINIZDAN DAHA DEĞERLİ DEĞİLDİR”
Konuşmasının son bölümünde daha önceki toplantılarda olduğu gibi personelinden iş güvenliği konusuna dikkat etmesini isteyen Akdoğan, “Yaz sezonunun son günlerini yaşıyoruz. Önümüzde karla mücadele dönemi var. Arkadaşlarımızın araçlarını şimdiden kış sezonuna hazırlamalarını istiyorum. Son yıllarda verilen eğitimler, dikkatli çalışma ve koruyucu malzemelerle iş kazalarında belirli bir azalma oldu. Bizim işlerimiz yaz-kış bitmiyor. Bir anlık dikkat eksikliği giderilmesi zor sorunlara neden oluyor. Yaptığınız hiçbir iş sizin bir damla kanınızdan daha değerli değildir” dedi.
“ALIN TERİNİ YERE AKITAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Fedakarca çalışan Özel İdare personeline teşekkür eden Akdoğan, “Çalışmalarınızın yansımaları bizlere geri dönüyor. Alın terini yere akıtan herkese teşekkür ediyorum. Tüm günlerinizin bayram havasında geçmesini diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Sendika temsilcisi Cevdet Şişman’ın da selamlama konuşması yaptığı törende daha sonra tüm personel tek tek bayramlaştı.

BİZE ULAŞIN