Ailesiyle ölümden kurtuldu

Mardin'de bir düğüne yapılan saldırıda vahşet yaşandı. 44 kişi hayatını kaybetti

Salı 05.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 05.05.2009 17:24
ABONE OL
Yaklaşık 4 yıldır Bilge köyünde öğretmen olarak görev yapan Sadık Akbulut, davetli olduğu düğüne uyuyakaldığı için gidemedi, bu sayede ölümden kurtuldu.

Öğretmenin eşi Bedia Akbulut, köy lojmanında oturduklarını, olay saatinde evde bulunduklarını belirterek, şunları anlattı:


''Uzun süredir görev yaptığımız için köydekilerle çok samimiyiz. Çelebi ailesi bizi de düğüne davet etmişti. Ancak eşim dinlenmek için uzanmış ve uykuya dalmıştı. Bende kendisini uyandırmak istemediğim için düğüne gidemedik.


Saat 21.00 sıralarında silah seslerini duyunca uyanan eşim ışıkları hemen kapattı. Çok yoğun şekilde silah sesi duyuyorduk. Sonra silah sesleri kesildi. Dışarı çıktığımızda Çelebi ailesinin evine saldırı yapıldığını ve çok sayıda kişinin öldüğünü öğrendik. Köydeki herkes çok büyük korku yaşıyor. Yaşadıklarımıza inanamıyoruz.

Biz saldırganı görmedik. Köylülerden bazıları saldırganları gördüklerini,4 kişi ve yüzlerinin maskeli olduğunu söylüyor.''

Akbulut, köydeki erkeklerin tamamının saldırının ardından Mardin'deki hastanelere gittiğini, bu nedenle köyde sadece kadın ve çocukların kaldığını belirterek, ''Bir evde toplanan kadınlar ölenlerin ardından ağıt yakıyor'' diye konuştu.

Öte yandan, Mardin il merkezine yaklaşık 25 kilometre mesafede bulunan Bilge köyü girişinde olayın ardından jandarma ekiplerince alınan yoğun güvenlik önlemi devam ediyor.

Gelişmeleri takip etmek üzere Diyarbakır ve Mardin'den gelen gazetecilerin köye yaklaşık 500 metre mesafeye kadar yaklaşmasına güvenlik güçlerince izin verildi.

AA