"Bu bir vahşettir"

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Mardin'in Bilge köyünde yaşanan katliamın tam bir vahşet olduğunu açıkladı.

Salı 05.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 05.05.2009 17:49
ABONE OL
Bilge Köyü'nde yaptığı inceleme sonrası Mardin Valisi Hasan Duruer'i makamında ziyaret eden Bakan Atalay, olayda 6'sı çocuk, 17'si bayan 44 kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlatarak,

"Olay çok acımasız bir vahşet. 44 vatandaşımız yaşamını yitirdi, 3 vatandaşımız yaralı. Tedavileri sürüyor. Olayın cereyan ettiği dün gece herkes görevini yaptı.

Diyarbakır ve Mardin'deki ambulanslar seferaber edildi. Çelebi ailesinin nişan töreninde yapılan saldırıda 6 çocuk, 17 bayan, 44 vatandaş öldü. Olay çok acımasız bir vahşet. Olay yerinde incelemeler yaptık. Evi gördük. Bir çoğu evde veya yolda yaşamını yitirdi.

Görgü tanıkları ve tespitler var. 8 kişi gözaltına alındı. Konunu değişik boyutları var. Çalışmalar sürüyor. Gözaltındakileri halen şüpheli olarak görüyoruz. "dedi.

Cenazelerin Mardin Devlet Hastanesi morgunda bulunduğunu ve işlemleri biten cenazelerin yavaş yavaş gönderildiğini aktaran Bakan Atalay, " Olay yerinde inceleme yaptıktan sonra olay yerine yakın bir jandarma karakolunu ziyaret ederek konuyla ilgili bilgi aldık.

Tam bir vahşet. Kolay açıklanabilecek bir olay değil. Fevkalade üzücü. Çok acımasızca katliam. Lanetliyoruz. Olay yeri anlatılamaz bir durumda. Kadınlardan 3 tanesi hamile. Aralarında 6 aylık bebekler de var, küçük çocuklar da var. Olayın bütün boyutlarıyla aydınlatılması için gereken ne varsa yapılıyor." şeklinde konuştu.