9 aylık ikizler beşiklerinde ölü bulundu

Adana'da 9 ay önce 7 aylık doğan ikizler, dün sabah ölü halde bulundu. Cenazeler, ölüm nedeninin tespiti için Adli Tıp'a kaldırıldı

Perşembe 07.05.2009
ABONE OL

Adana’da 9 aylık ikizler Çağrı ile Yağmur Öğüten’in ‘sır’ ölümü... Baba Murat Öğüten (27) ile ev hanımı anne Yasemin Öğüten (25), önceki akşam ikizlerinin karnını doyurduktan sonra beşiklerine yatırdı. Sabah kalkan çift, çocuklarının uzun süre uyanmaması ve ses gelmemesi üzerine beşiklerine gitti. İkizlerin nefes almadığını gören aile, hemen polisi aradı. Olay yerine gelen ekipler, yaptıkları incelemede minik ikizlerin öldüğünü belirledi.

SAVCIYA GÖRE ŞÜPHELİ

Olay yerine gelen ve inceleme yapan savcı ön muayenede çocukların Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılmasına karar verdi. İkizlerin cenazeleri tabutlara konulduğu sırada anne Yasemin Öğüten’in feryatları yürekleri dağladı. Acılı anne, “Onların mama saati. Mamalarını yiyeceklerdi. Yavrularımın beşiğini nasıl sallayacağım. Onları son kez öpüp okşayayım. Onlarsız yaşayamam” diyerek gözyaşı döktü. İşsiz olduğu öğrenilen baba Ali Öğüten ise bir yandan gözyaşı dökerken, diğer yandan eşini sakinleştirmeye çalıştı. Öğüten çiftinin yakınları ve komşuları, ikizler Çağrı ile Yağmur’un 7 aylık olarak dünyaya geldiklerini, ciğerlerinde sorun nedeniyle 40 gün hastanede kuvözde kaldıklarını söyledi. Çiftin ikizlerinin dışında 2 çocuklarının daha olduğunu söyleyen yakınları, “Anneleri ikizlerinin üzerine titriyordu” dediler. İkizlerin kesin ölüm sebebi yapılan otopsiden sonra netlik kazanacak.