Telefon çağrısıyla gelen çifte ölüm

Pazartesi 11.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 11.05.2009 15:11
ABONE OL
Gelininin telefonuna gelen çağrı üzerine kadın ismine kayıtlı numarayı arayan ve erkek sesiyle karşılaşan kayınpeder dehşet saçtı.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde başka erkeklerle telefonlaştığı iddia edilen gelininin önceki gün telefonuna gelen çağrı üzerine numarayı geri arayan ve 'Ayşe' ismine kayıtlı olmasına rağmen erkek sesiyle karşılaşan kayınpeder cinnet geçirdi. Kayınpeder önce gelinini öldürdü, ardından da intihar etti.

Olay Çorlu'da Çoban Çeşme Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi'nde bulunan apartmanın birinci katında yaşandı.

İddiaya göre, Çobançeşme Mahallesi'nde yaşayan Yunus Ulusoy, evde oturdukları sırada gelini İlknur Ulusoy'u cep telefonundan arayan kişiyi gelininin telefonuyla arayarak, kim olduğunu öğrenmek istedi. Tanımadığı bir erkek sesi ile karşılayan kayınpeder, bunun üzerine sinirlendi.

Ulusoy, konuyla ilgili oğlu Mehmet Ulusoy ve gelini İlknur Ulusoy ile tartıştı. Mehmet Ulusoy evden çıkıp gidince, gelin ile kayınpeder arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Kayınpeder, pompalı tüfekle gelinini öldürdü, ardından tüfekle başına ateş ederek intihar etti.

Yunus Ulusoy'un olay sırasında dışarıda bulunan eşi Safiye Ulusoy, eve döndüğünde eşi ile gelinini kanlar içinde yerde yatarken buldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis, Cumhuriyet Savcılığının talimatı üzerine cesetleri otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderdi.
Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.