Ünlü şarkıcıya uyuşturucu şoku

Salı 12.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 12.05.2009 21:22
ABONE OL
İstanbul polisinin yaptığı operasyonda yakalanan ünlü şarkıcı Sevim Egesoy'un oğlu Volkan Ö. ile birlikte 5 kişi tutuklandı.

Polis, 'torbacı' olduğu iddia edilen zanlılarda ele geçirilen banka dekontlarından Diyarbakır'da uyuşturucu temin ettikleri kişinin adını tespit etti.

Operasyon kapsamında Diyarbakır'daki şüpheli aranıyor.

İstanbul'da yaklaşık 1 kilogram kokainin ele geçirildiği operasyon kapsamında gözaltına alınan Sevim Egesoy'un oğlu Volkan Ö.'nün de aralarında olduğu 5 kişi, "Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan tutuklandı. Şüpheliler Selahattin Burçak M. Edip Ç. Yılmaz A. Cihan Nusret P. ve Volkan Ö.'nün uyuşturucu dağıtımında sipariş aldıkları bir telefonu bir daha kullanmadıkları belirlendi. Örgütün lideri olduğu iddia edilen Edip Ç.'nin evinde yapılan aramada da 17 adet cep telefonu ele geçirildiği belirtildi.
Örgütten uyuşturucu almak isteyen müşterilerin Diyarbakır'da bulunan bir kişiyi aradıkları, bu kişinin de İstanbul'daki torbacıları müşterilere yönlendirdiği ileri sürüldü. Tutuklanan şüphelilerin, uyuşturucu kullanıcılarından aldıkları paraları, Diyarbakır'daki sorumluya banka yoluyla gönderdikleri ve bu banka dekontlarını evde sakladıkları öğrenildi. Zanlıların evinde yapılan aramada dekontları bulan polisin Diyarbakır'daki sorumlunun ismini tespit ettiği ve bu şahsı yakalama çalışmaları başlatıldığı kaydedildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince teknik takip sonucu taksiler aracılığıyla uyuşturucu ticareti yaptıkları belirlenen bir suç örgütüne yönelik Bahçelievler, Şişli ve Sarıyer'de gerçekleştirilen operasyonda, 10 kişi gözaltına alınmıştı. Bazı sanatçılara danışmanlık yaptığı belirtilen Murat K. takı tasarımcısı Feni K. "Women Health" dergisinin yazı işleri müdürü Hande T. kuaför Yılmaz E. ve Orkide A. serbest bırakılmıştı. Şüphelilerden yaklaşık 1 kilogram kokain ile uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen 10 bin lira ele geçirilmişti.