Nişanlısıyla konuşan kızı bıçakladı

Maltepe'de 20 yaşındaki Burcu Kurt, nişanlısıyla sohbet eden 28 yaşındaki Gaye Kılıç'ı kalbinden bıçakladı. Kurt cezaevine gönderildi, Kılıç ise yaşam savaşı veriyor

Cuma 15.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009
ABONE OL
İstanbul Maltepe'de 20 yaşındaki Burcu Kurt, nişanlısının sohbet ettiği 28 yaşındaki mahalle arkadaşı Gaye Kılıç'ı konuşma bahanesiyle çağırdığı evinin bahçesinde kalbinden bıçakladı. Önceki gece 23.00 sıralarında yaşanan olay, iddiaya göre şöyle gelişti:

KALBİNE SAPLADI

Orhan Canga, nişanlısı Burcu Kurt ile 2 gün önce bir büfeye geldi. Kurt, alışveriş yaparken Orhan Canga, bir firmada 5 yıldır resepsiyonist olarak çalışan mahalle arkadaşı Gaye Kılıç ile karşılaştı. İkili kısa süre sohbet etti. Ancak Burcu Kurt kıskançlık krizine girdi ve Gaye Kılıç, ayrıldıktan sonra nişanlısıyla tartıştı. Tartışmadan haberdar olan Gaye Kılıç, Burcu Kurt'u arayıp Canga ile sadece arkadaş olduklarını söyledi. Ancak Kurt ikna olmadı. Kıskançlık krizinden kurtulamayan Kurt, önceki gece nisanlısı Orhan Canga'yı da alarak Gaye Kılıç'ın iki kardeşiyle yaşadığı eve geldi. Zile basıp, genç kızı konuşmak için aşağıya çağırdı. Nişanlısını ise yalnız görüşmek istediğini söyleyerek uzaklaştırdı. Öfkeli kız, belinde sakladığı bıçağı çekip, konuşmaya gelen Kılıç'ın kalbine sapladı. Genç resepsiyonist kanlar içinde yere yığılırken çığlıklara apartman sakinleri koştu, Gaye Kılıç hemen hastaneye kaldırıldı. Yolda iki kez kalbi duran genç kız ameliyata alındı. 5 saat süren ameliyatın ardından yaşam destek ünitesine bağlanan genç kız verdiği yaşam savaşını yitirdi. Kurt, nişanlısı ile olay yerinin yakınındaki parkta yakalanarak tutuklandı. Bu arada Kılıç'ın babası Ahmet Kılıç, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldıklarını söyledi. Gaye Kılıç'ın karaciğer ve böbreklerinin uygun görülen hastalara nakledileceği öğrenildi.

'BİR ŞİŞE VOTKA İÇMİŞTİM'
Adliyeye sevk edilen Burcu Kurt'un ilk ifadesinde "Nişanlımla konuştuklarını görünce tartıştık. Çok sinirliydim. Bir şişe votka içtikten sonra Gaye'nin evine gittim. Ne yaptığımı hatırlamıyordum" dediği ileri sürüldü.