Haber turu...

Cumartesi 16.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2009
ABONE OL
Ecevit'ten sert tepki
DSP'NİN Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit yarın yapılacak DSP kongresi öncesi Masum Türker ve Zeki Sezer'in adaylıklarına karşı çıkarak, "DSP'yi Ecevit çizgisinden uzaklaştıran ve partiyi renksizleştiren her iki ismin de partimize bir kazanç sağlamayacağı ve halkımızda bir umut oluşturmayacağını düşünüyorum" dedi.

DP liderini seçiyor
DEMOKRAT Parti (DP) bugün yapılacak 5'inci Olağanüstü Kongre ile yeni Genel Başkanı'nı seçecek. Yerel seçimlerden sonra istifa eden Süleyman Soylu'yu eski başbakan Tansu Çiller, Hüsamettin Cindoruk'u eski cumhurbaşkanı Süleyman Demirel destekliyor. Mehmet Ali Bayar ise, "Parti iki arada kalmasın" diye aday.

Demirel'den destek
9. CUMHURBAŞ- KANI Süleyman Demirel, 28 Şubat 1997'de darbe yapılmadığını, Anayasal bir kurul olan MGK'nın bazı kararlar aldığını vurguladı. Demirel NTV'ye yaptığı açıklamada "Hükümet 118 gün sonra istifa etti. Bu darbe ise 118 gün sonra hükümet meselesi çıkmaz. Böyle rötarlı darbe olur mu?" dedi. Demirel, Cindoruk'un adaylığı ile ilgili olarak da "Hizmet yapmak istiyor. Bu iyi anlaşılmalıdır" dedi.

Bozdağ'dan CHP'ye yanıt
AKP Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, "CHP, 'Çamur at izi kalsın' tavrını partimize yönelik sürdürüyor. Partimizin Deniz Feneri Davası ile ilgili bir bağının olmadığı Alman mahkeme ve savcıları tarafından da daha önce açıklandı. CHP Deniz Feneri davasının AKP ile bağını tespit edebiliyorsa bu belgeleri yargıya taşır" dedi.

Bağış: Böyle madde yok

DEVLET Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin "imtiyazlı ortaklık" önerisini eleştirirken "Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkanların birçoğu, tarih kitaplarının sayfalarında dipnot olarak geçecek. Müktesebatın binlerce sayfalarında arama yaptım ve buna benzer bir kavram bulmadım" dedi.