Hoş dönüşler ola Kasımpaşa

Bir yıl sonra Süper Lig’e dönüş yapan Kasımpaşa ne de olsa eski mahallemiz. Şöyle bir tur attım; herkesin keyfi yerinde. Yürüyüşleri bile değişmiş, kostak kostak yürüyüp hava basılıyor

Salı 19.05.2009
Son Güncelleme: Salı 19.05.2009
ABONE OL
Kasımpaşaspor 1 yıl aradan sonra yeniden Süper Lig'e yükseldi ya, soluğu eski mahallemde aldım. Görelim ahali neyler, neylerse güzel eyler diyerekten sokak sokak, cadde cadde turladım semti. Cami Kebir, Kadımehmed, Yahyakahya, Fetihtepe, Küçükpiyale, Çatmamescit, Hacıhüsrev, Kulaksız mahallelerini baştan sona kolaçan ettim saatlerce. Amanın; herkeste bir hoşluk bir sevimlilik. Tekmil muhit cennetten müjde gelmiş gibi keyif ötesi hallerde.

ESNAF SEBİL DAĞITIYOR

Sonra Meydan'a, Kızılay'ın oraya indim. Gördüm ki esnaf yaptığı işe göre çoluk çocuğa sebil dağıtmakta. Tatlıcılardan dondurmaysa dondurma, kadayıfsa kadayıf, manavcılardan kiraz, can erik, çilekse çilek. Ehli zanaat kısmına gelirsek, onlar da bakır ibrik, alçı tabak, teneke ağızlık, kofti tespih, kuşlu ayna, naylon tarak nevinden yükte ve pahada hafif mal saçmakta geçenlere. İlik gibi kızlar, kavruk oğlanlar bir yana yetişkinler ve dahi kocamışlar bile daha bir kostak yürüyüp, bin 500 bar havalar basmakta. Buraya kadar gelip semtin ağır abilerine "merhaba" demeden geçersem çarpılır da daş olurum. O zaman doğru "malum kaaveye". Yerden selamlama faslım, "hoş geldin yeğenim" karşılamaları. Beton çöküğü gibi telvelenmiş sade kahve eşliğinde eskiye dair sportif muhabbetler. Racondur, isim zikretmemi istemezler, söyleştiklerimizi yazayım yeter.

EVVELİYATIMIZ VARDIR

* Savaş Kardeş iyidir hoştur bu takım ama evveliyatı da kavidir kulübümüzün. Söz timsali cihanın gördüğü en büyük pehlivan Yaşar Doğu yetişmiştir bu kulüpten.
* Doğru söylüyor ama eksik söylüyor. Mersinli Ahmet de buradan yetişti gavur eline gidip dünya şampiyonluğu kazandı ikisi de.
* Zaten İsmet Paşa merhum reisicumhurken gelip alınlarını öptü o yiğitlerin. O günden kellidir Kasımpaşa formalarına ay yıldız kondurulmuştur hey heeey.
Oradan da stada doğru tırmanıp, kupa koyacak yer kalmayan başkan odasındaki zafer manzarasını resmettim. Çıktım ki bir ses gümbür gümbür. Ne zaman ayar ettiler, ne çabuk piyasaya verdiler hayretlere düştüm. Atatürk'ün Artvin'e geldiğinde okunan marşı tornistan edip takıma uyarlamış, kasete basmış, yüksek desibelle çalıyorlar: "Hoş gelişler ola ey gidi Kasımpaşa. Başkanın, oyuncun gollerinle bin yaşa."

BAŞBAKAN: SONU ÇOK HAYIRLI OLDU
Başbakan Erdoğan, yaşamının büyük bölümünü geçirdiği Kasımpaşa'nın Süper Lig'e yükselen futbol takımını kabul etti. Erdoğan, "Zorlu oldu ama sonu da iyi oldu" dedi. Kasımpaşa'nın başarısının, bundan sonra da devam etmesini dileyen Erdoğan, şunları söyledi: "Birinci devre çok iyi bir performansınız vardı. Ama ikinci devre biz de şaşırdık. 5 maç çok sıkıntılı bir dönemdi. Her şeye rağmen sonu iyi oldu."