Metroda bomba alarmı

Salı 19.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 19.05.2009 12:48
ABONE OL
Beşiktaş'ta, 4 Levent Metro istasyonu içine bırakılan 2 adet çanta, polisi alarma geçirdi. Polis metronun iki çıkışını da kapatarak önlem alırken, bomba imha ekiplerinin çalışması sonucu çantaların içinden herhangi bir patlayıcı izine rastlanmadı. Kısa bir süre sonra çantaların izine gelen bir askere ait olduğu anlaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, 4 Levent Metro İstasyonu içindeki gişelerin karşısında bulunan otomatın yanında 2 adet çanta gören güvenlik görevlileri hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri çantalara dokunmayarak etrafında güvenlik şeridi oluşturdu. Polis ekipleri çantalarda patlayıcı olması ihtimaline karşılık metronun Emniyet Evler ve Levent çıkışlarını da kapattı. Metroya gelen yolcular bir sonraki durağa yönlendirilirken bir süre sonra Bomba İmha Ekipleri olay yerine geldi. İçeri giren uzman polisler bir süre sonra dışarı çıktı. Yapılan incelemede çantaların içinde herhangi bir patlayıcı izine rastlanmaması herkese rahat bir nefes aldırdı.

Çantalar polis tarafından metro dışına çıkartıldığı sırada çantaların sahibi asker olay yerine geldi. Emniyet güçleri tarafından sorgulanan asker, izne geldiğini, büfelerden bir şeyler aldığı sırada çantaları otomatın yanında unuttuğunu söyledi.