Domuz gribinde sevindirici haber

Perşembe 21.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 21.05.2009 14:49
ABONE OL
Sağlık Bakanlığı, domuz gribi teşhisiyle Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi edilen yabancı uyruklu iki kişinin, iyileştikleri için hastaneden taburcu edildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, daha önce H1N1 virüsü (Domuz Gribi) taşıdığı duyurulan ve bir haftadır Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altında tutulan yabancı uyruklu iki kişinin izleme süresi dolduğu için laboratuvar testlerinin tekrarlandığı ve H1N1 virüsü açısından testlerin negatifleştiğinin anlaşıldığı kaydedildi.

Sonuçları negatifleşen ve tedavileri sona erdirilen iki vakanın tamamen iyileştiği için hastaneden taburcu edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kontrol altında tutulan 4 aile ferdinde de hastalık belirtilerine rastlanmamış, söz konusu kişiler için risk ortadan kalktığı için taburcu işlemleri gerçekleştirilmiştir. Günlük takipleri yapılan uçaktaki diğer yolcuların ise herhangi birinde hastalık belirtisi görülmemiş olup, koruyucu ilaç tedavileri ve takiplerine son verilmiştir.''