Cem G'nin 3 arkadaşının kan örnekleri alınacak

Münevver Karabulut cinayetinin firari şüphelisi Cem G'nin 3 arkadaşının kan ve doku örneklerinin alınmasına, ayrıca haklarında adli kontrol uygulanmasına karar verildiği öğrenildi.

Cumartesi 23.05.2009 00:00
ABONE OL
Beşiktaş'ta çöp konteynerinde parçalanmış cesedi bulunan Münevver Karabulut'un öldürülmesine ilişkin soruşturma sürdürülüyor.

Adli Tıp Kurumu'ndan verilen ölüm raporunda, Münevver Karabulut'un cesedi üzerinde yapılan incelemede başka kişilere ait olduğu belirlenen doku ve tükürük örneklerinin ortaya çıkması üzerine, soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet savcısının, Cem G'nin 3 arkadaşının ikinci kez ifadelerine başvurduğu belirtildi.

Bu 3 kişinin kan ve doku örneklerinin alınmasına, ayrıca her gün ikamet ettikleri yerdeki polis merkezine giderek, adli kontrol defterine imza atmalarına karar verildiği öğrenildi.

Münevver Karabulut'un birden fazla kişi tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran polisin, kırmızı bültenle aranan Cem G'nin yakınlarına yönelik teknik ve fiziki takibi sürdürdüğü, firari şüpheli Cem G'nin yakalanmasına yönelik çalışmalara da devam edildiği bildirildi.