14 kişi adliyeye sevk edildi

Terör örgütü MLKP üyesi oldukları iddiasıyla Ankara ve İstanbul'da gözaltına alınan 14 kişi, adliyeye sevk edildi.

Pazar 24.05.2009 00:00
ABONE OL
Jandarma ekiplerinin, Ankara ve İstanbul'da terör örgütü MLKP üyelerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınan Kamer D, İlhan A, Barın K, Fatih Seçkin Ş, Mahir A, Çağdaş K, Aycan M, Cihan Y, Onur G, Birgül M, Doğukan Onur G, Evrim D, Selcan Ç. ve Tuğba M. işlemlerinin tamamlanmasının ardından sabah erken saatlerde önce Keçiören Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirildi.

Şüpheliler, daha sonra Ankara Adliyesi'ne getirilerek hakim karşısına çıkartıldı. Mart ayında gerçekleştirilen ''Nevruz'' operasyonunun devamı niteliğindeki operasyonun, ''terör örgütü MLKP'nin üniversitelerdeki yapılanmalarına yönelik olduğu, yapılan teknik takip sonucunda gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının 1 Mayıs gösterileri için İstanbul'a gittikleri ve orada provokasyon yaptıkları'' ileri sürüldü.

Şüphelilerden Barın K'nın örgütün İstanbul, Kamer D'nin ODTÜ, İlhan A'nın Hacettepe Üniversitesi, Fatih Seçkin Ş'nin ise basın sorumlusu olduğu öne sürüldü. Şüphelilerden Kamer D. ve İlhan A'nın hakkında fakülte yönetimlerince idari işlem yapıldığı, Mahir A'nın ise örgüt üyesi olmaktan daha önce hüküm giydiği bildirildi.