Cem'i TIR'la kaçırdılar

Münevver'in katili olarak aranan Cem Garipoğlu'yla ilgili savcılığa bir ihbar mektubu ulaştı. Cem'in 200 bin dolar karşılığında Rusya'ya kaçırıldığı iddia edildi

Pazar 24.05.2009
Son Güncelleme: Pazar 24.05.2009
ABONE OL
İstanbul Etiler'deki bir çöp konteynırında kesik başı ile vücudu bulunan liseli Münevver Karabulut'un 2.5 aydır yakalanamayan katil zanlısı sevgilisi Cem Garipoğlu'yla ilgili savcılığa şok bir ihbar mektubu ulaştı. Posta yoluyla gelen ihbar mektubunda adını saklı tutan ihbarcı, katil zanlısının 200 bin dolar karşılığında bir TIR içinde karayoluyla Samsun'a buradan da deniz yoluyla Novorosisk Limanı'na ve ardından yine karayoluyla Moskova'ya ulaştırıldığını anlattı.

18 MAYIS'TA GELDİ

Polisin her yerde kırmızı bültenle aradığı katil zanlısıyla ilgili savcılığa şok bir ihbar mektubu ulaştı. 18 Mayıs günü, savcılığa ulaşan ihbar mektubu gelen yüzlerce isimsiz ihbar mektubu arasına konuldu. Ancak bu mektuplar arasından açılan bir mektup, bir türlü yakalanamayan katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun 200 bin dolar karşılığında nasıl Rusya'ya kaçırıldığını gözler önüne serdi. Savcı, hemen kolları sıvadı ve zaman geçirmeden 'görevsizlik' kararıyla mektubu cinayeti soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. "Vicdanımın sesini dinledim' diye başlayan mektup, şüpheli Cem Garipoğlu'nun 200 bin dolar karşılığında kaçırıldığını anlatıyor. İhbar mektubuna göre Cem, 31 HH ... plakalı TIR'a bindirildi. TIR, şüpheliyi Samsun'a ulaştırıldı. Aynı TIR'la yoluna devam eden Cem gemi yolculuğuyla Novorosisk Limanı'na ulaştı. Son durak ise Moskova oldu. İhbarcı mektubunda, Cem'i Rusya'ya kaçırma işini organize edenin ise K.A. isimli bir kadın olduğunu anlattı. İhbarcı savcılığı heyacanlandıran cümlelerine şöyle devam etti: "K.A. Moskova'da bulunan yeğeni Z.A.'yı telefonla arayarak 'Elimize bir kaz düştü, 200 bin dolar aldım. Babana yeni bir TIR, sana da Moskova'da bir cip alacağım' dedi. K.A., bu tür kaçış planları yaptığı için Novorosisk'te krallar gibi karşılandı. Kadın, bu işlerle servet sahibi oldu. K.A'nın yeğenine ait telefon numarasını da veren meçhul kişi, Cem Garipoğlu'nun Moskova'dan Ermenistan'a oradan da Fransa'ya geçmeyi planladığını da anlattı. İhbarcının tüm detayları bilmesi ise Cem'i kaçıran grup arasından biri olması ihtimalini gündeme getirdi. İşte bu ihbar üzerine K.A. "şüpheliler listesi"ne alındı ve dosya 'görevsizlik' kararıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi.
TIR TEDBİRLİ İHBARCININ

Cem'in kaçırıldığını ileri sürdüğü Volvo marka, 2004 model beyaz renkli TIR, Hatay Trafik Müdürlüğü'ne kayıtlı. Trafik tescil kayıtlarında "çekici" olarak yer alan TIR üzerinde Samandağ Asliye Hukuk Mahkemesi'nce 2 Mart 2009 tarihinde verilen bir tedbir kararı bulunuyor. TIR üzerinde ayrıca bir bankanın Antakya Şubesi'nin rehin ibaresi de bulunuyor.

3 ARKADAŞI KAN-DOKU ÖRNEĞİ VERECEK
Adli Tıp Kurumu'nun ölüm raporunda, Münevver Karabulut'un cesedindeki incelemede başka kişilere ait olduğu belirlenen doku ve tükürük örneklerinin ortaya çıkması üzerine, Cumhuriyet savcısının, Cem'in 3 arkadaşının ikinci kez ifadelerine başvurduğu belirtildi. Bu 3 kişinin kan ve doku örneklerinin alınmasına, ayrıca her gün ikamet ettikleri yerdeki polis merkezine giderek, adli kontrol defterine imza atmalarına karar verildiği öğrenildi. Münevver'in birden fazla kişi tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.