Beyza'yı komşu kadın boğup, yaktı

Salı 03.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009
ABONE OL
ÜÇ yaşındaki Beyza Çökekoğlu yaklaşık bir ay önce Meram ilçesindeki evlerinde dedesiyle birlikteyken, annesi Asuman Çökekoğlu, kızını bakkala gönderdi. 100 metre ilerdeki bakkala giderek ekmek ve yumurta alan minik Beyza, bir daha eve dönmedi. Kızının eve dönmemesi üzerine aramaya çıkan anne, bulamayınca polise haber verdi. Polis, 300 kişilik ekiple tüm bölgede evlerin bodrumlarını, inşaatları ve boş evleri tek tek aradı.

KEMİKLERİ BULUNDU

Olayın ardından küçük kızı bulmak üzere Konya Emniyet Müdürlüğü'nde Cinayet Büro Amiri Ertuğrul Güler başkanlığında özel bir ekip oluşturuldu. Güler, mahallede çalışma yaptığı sırada hareketlerinden şüphelendiği Kezban Uslu'yu gözaltına aldı. Gözaltına alındıktan sonra ifadesine başvurulan Kezban Uslu suçunu itiraf etti. Küçük kızı kıskançlık yüzünden öldürdüğünü söyleyen Uslu'nun, yaklaşık 7 yıl önce 3 yaşındaki kızının hastalık yüzünden öldüğü ve şu anda 3.5 yaşında özürlü bir çocuğu olduğu öğrenildi. Genç kadının ifadesinde küçük kızı boğarak öldürüp, sobada yaktığını söylemesi üzerine evinde yapılan aramada sobanın içinde kemik parçaları bulundu. Ailenin kapı komşusu olan Kezban Uslu'nun bakkaldan çıkıp eve doğru giden küçük kızı elinden tutup kendi evine götürdüğü, daha sonra boğarak öldürüp, sobada yaktığı ortaya çıktı. Kezban Uslu'nun küçük kızı öldürdükten sonra sobaya koyup, üst kattaki ev sahibine kahvaltı etmeye gittiği ortaya çıktı. Uslu'nun kahvaltıya giderken küçük kızın bakkaldan aldığı ekmek ve yumurtaları da yanında götürdüğü ve komşusuyla yediği öğrenildi.

ANNENİN İSYANI

Beyza'nın annesi Asuman Çökekoğlu, "Biz çocuğumuzu ararken o da hep yanımızdaydı. Bizimle ağlayıp bizimle dua etti. Acı gerçeği öğrenmeden bir gün önce bizimle emniyette sabahladı" dedi. Aliye