Haber turu...

Salı 03.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009
ABONE OL
"Tuğluk'un ifadesine gerek yok"
İFADE vermesi istenen DTP'li 5 vekilden biri olan Aysel Tuğluk'un, "örgüt propagandası yapmak" tan yargılandığı davada ifadesinin istenmesinden vazgeçildi. 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya vekil Tuğluk katılmadı. Mahkeme, sanığın daha önce davayla ilgili savunma yaptığını, tekrar ifade istenmesine gerek olmadığına karar verdi. Tuğluk, 3 Eylül 2006'da yaptığı konuşma nedeniyle, 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyor.
Hüseyin KAÇAR

YÖK'ten ilahiyat açıklaması

YÖK Eğitim Komisyonu Başkanlığı, talep etmeyen hiçbir üniversitenin ilahiyat fakültesinde ikinci öğretim programı açılmadığını bildirdi. Açıklamada, kontenjan talepleriyle ilgili olarak da farklı alanlardaki programların ikinci öğretimle ilgili talepleri için hangi tür işlem yapıldıysa aynı işlemin yürütüldüğü belirtilerek, "Kaldı ki ilahiyatın istihdamı ile doğrudan ilişkili kurumların verilerine bakıldığında bu kontenjan oranlarının fazlalığından söz etmek mümkün değildir" dedi.

Anavatan ve DP liderleri buluşuyor
DP ve Anavatan Partisi liderleri, bugün iki partinin birleşme sürecini görüşmek üzere bir araya gelecek. DP'den yapılan yazılı açıklamada, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile ANAP Genel Başkanı Salih Uzun'un Celal Bayar Köşkü'nde bir araya geleceği ve görüşmeye eski ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın da katılacağı belirtildi. Anavatan Genel Başkanı Salih Uzun, "Bütünleşme projesinin başarıya ulaşmasını belki de Sayın Cindoruk'dan daha fazla istiyorum" dedi.
ANKARA