Kızı ve eşi gözlerinin önünde öldü

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde meydana gelen kazada dram yaşandı. Kızı ve eşi gözlerinin önünde ölen adam, kızının cesedini kucağına alıp hastaneye götürmek isterken sağlık ekipleri tarafından engellendi.

Cumartesi 06.06.2009 13:03
ABONE OL
Gece saat 00.30 sularında bir akrabalarını ziyaretten dönen Mehmet Hanefi Ortaş, eşi Güler Ortaş (32) ve kızları Merve Ortaş (5), Karayolları tarafından blok betonlarla bölünmüş olan yolun kenarına geldi.

Ortadan çıkarılan bir taşın boşluğundan yolun karşısına geçmek isteyen ailenin aracına, yolun çok karanlık olması sebebiyle Yalova'dan Bursa istikametine giden Ramazan A. yönetimindeki 77 DS 658 plakalı otomobil çarptı. Ailenin bulunduğu otomobil yaklaşık 20 metre savrulurken, Mehmet Hanefi Ortaş yaralandı, eşi Güler ve kızları Merve Ortaş olay yerinde can verdi.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Güler ve Merve Ortaş'ın öldüğünü teyit etti. Ancak buna rağmen durumu kabullenmek istemeyen baba Mehmet Hanefi Ortaş, uzun süre eşi ve kızının cesetlerinin yanı başında oturdu. Sık sık eşinin ve kızının nabzını yoklayan acılı baba, tüm ısrarlara rağmen hastaneye gitmedi.

Bir ara kızının vücudunun hala sıcak olduğunu ve yaşadığını söyleyen baba, kızının cesedini kucağına alarak hastaneye gitmek istese de sağlık ekipleri tarafından engellendi. Kızının cesedini kucağına alan acılı baba oturduğu yerde gözyaşı döktü. Mehmet Hanefi Ortaş'ı kazayı duyup gelen yakınları teselli etti. Kendisi de hafif yaralanan baba Ortaş, yaşadığı şokun etkisiyle hastaneye gitmeyi reddetti. Bu esnada E-130 karayolu yaklaşık 1 saat boyunca trafiğe kapanırken, uzun araç kuyrukları oluştu.

Hayatlarını kaybeden Güler ve Merve Ortaş'ın cesetleri Yalova Devlet Hastanesi morguna götürülürken, sürücü Ramazan A. gözaltına alındı.