İşadamının ölüm timi

Saldırıda yaralanan, yeğeni de felç kalan işadamı N.Ö. tim kurdu. Tetikçi B.Ç. parasını alamayınca olayı ihbar etti. Şebeke, dört cinayetten sonra yakalandı

Salı 10.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009
ABONE OL
Balıkesir ve İstanbul'da et ticareti yapan işadamı N.Ö., 3 yıl önce Balıkesir'de silahlı saldırıya uğrayarak yaralandı. N.Ö. iyileşirken, felç olan yeğeni bir daha ayağa kalkamadı. İddiaya göre rakibi olduğu bir firmanın tuttuğu grup tarafından saldırıya uğradığını tespit eden N.Ö. saldırganların adam öldürme, yaralama gibi birçok suçtan sabıkalı kişiler olduğunu öğrendi. Ancak polise gitmek yerine başka bir grupla anlaşarak ölüm timi oluşturdu. Tetikçilerle de öldürecekleri kişi başına 100 bin TL karşılığında anlaştı. Ölüm timi ilk cinayetini 15 Şubat 2007'de işledi. Saldırının faillerinden olduğu öne sürülen Coşkun Derel'in adamı Veysel Açıkgöz öldürüldü. İkinci saldırı, Derel'in "sağ kolu" olduğu ileri sürülen Müfit A.'ya yönelik planlandı. Ancak saldırıda yanlış kişi öldü. Olayın şüphelileri S.İ. ve B.Ç. tutuklandı. Coşkun Derel'in de peşine düşen tetikçiler ilk saldırıyı 26 Şubat 2008'de gerçekleştirdi. Derel'in kullandığı otomobil, Balıkesir'de çapraz ateşe tutuldu. Derel yaralı kurtulurken, araçtaki Arif Haney öldü. Yakalanan Dilek Gökdemir ile Barış Arslan 54'er yıl hapse çarptırıldı. Tetikçiler ikinci saldırıyı 14 Mayıs 2008'de yaptı. Derel'in otomobili bir kez daha kurşunlandı.

İKİ KEZ KURTULDU AMA
Derel, çelik yelekle gezdiği için kurtuldu. Ancak 25 Haziran 2008 gecesi evinde uyuduğu sırada, balkondan eve giren kişilerce öldürüldü. Polis olayı, tetikçilerden birinin itirafı üzerine ortaya çıkardı. Zanlılardan B.Ç., kendisine para verilmemesi üzerine ölüm timini deşifre etti. Aralarında işadamı N.Ö.'nün de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden işadamı N.Ö. ile B.H. tutuklandı.

Yanlış adam öldürdüler
TETİKÇİLER
14 Şubat 2008 tarihinde Çanakkale'nin Yenice ilçesinde yasadışı kumar oynatılan bir yerde, kendilerine Müfit A. olarak gösterilen kişiyi kurşun yağmuruna tuttu. Ancak bu saldırıda ölen kişinin, Müfit A.'ya çok benzeyen Mehmet Karabıyık adlı şahıs olduğu belirlendi.