Zahid Akman'dan açıklama

Çarşamba 10.06.2009 13:27
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009 13:27
ABONE OL
RTÜK Başkanı Zahid Akman, RTÜK'ün toplantısında normal gündemin takip edildiğini, toplantıda ayrıca 3 RTÜK üyesinin kendisinin RTÜK üyeliğinin düşürülmesi istemini de görüşeceklerini bildirdi.

Akman, bugün yapılan RTÜK toplantısının öğle arasında bina önüne çıkarak gazetecilerin hatırlarını sordu. Gazetecilerin ihtiyaçlarını sormaya geldiğini ve toplantı hakkında açıklama yapmayacağını belirten Akman, ısrarlı sorular üzerine, Kurul'un olağan toplantılarından birini gerçekleştirdiğini söyledi.

Zahid Akman, toplantıya öğle arası verildiğini, saat 14.30'da toplantıya tekrar başlanacağını belirterek, 3 RTÜK üyesinin gündem dışı bir konunun gündeme alınmasını toplantıya sunduklarını söyledi.

Gazetecilerin, ''RTÜK üyeleri Şaban Sevinç, Mehmet Dadak ve Hülya Alp'in, Türkiye'de yürütülen Deniz Feneri soruşturması kapsamında mal varlığına tedbir konulması nedeniyle Akman'ın RTÜK üyeliğinin düşürülmesine yönelik konunun toplantıda gündeme alınması ve karara bağlanması talebinin'' ele alınıp alınmayacağı sorularına Akman, ''Toplantıya şu anda ben başkanlık ediyorum. Benim dışımdaki diğer 8 üyenin hepsi toplantıda. O konuyla ilgili tahmin ediyorum bugün akşamleyin bir sonuç sizlere iletilecek'' yanıtını verdi.

Toplantıların gündeminin önceden belirlendiğini, gündem dışı konuların nasıl gündeme alınacağı konusunda yönetmelikte açık hükümler bulunduğunu hatırlatan Akman, ''O usuller gözetilerek gündem dışı madde gündeme alınacak ve konu tartışılacak, ardından da bir karar çıkacak'' diye konuştu.

Akman, aynı yöndeki sorular üzerine, ''Normal gündemimizi takip ediyoruz, ama bugün o konuyu görüşeceğiz'' dedi.

Zahid Akman, görev süresinin Temmuz ayı içinde dolmasının ardından RTÜK Başkanlığı için yeniden aday olup olmayacağı yönündeki soruları ise yanıtsız bıraktı.