Zorla fuhuş yaptıran eşe 'cep'li kanıt

Ankara'da kocasının zorla fuhuş yaptırdığını iddia eden kadın, kız kardeşlerinin fuhuş görüntülerini çekip savcılığa delil gösterdi

Çarşamba 10.06.2009
ABONE OL
Ankara ağır ceza mahkemelerine yansıyan, 2 yıllık evli bir kadın ve iki kız kardeşinin iddiası akıllara durgunluk verdi. Dava dosyasındaki iddialara göre olay şöyle gelişti: Çocuk bakıcılığı ve garsonlukla hayatını kazanmaya çalışan E. Ö. isimli genç kız, inşaat işleri ile uğraşan C.Ö. ile tanıştı. 5 yıl birlikte aynı evi paylaşan çift 2007'de evlendi. Bir süre sonra genç kadın kendisinden küçük olan iki kız kardeşini de yanına almak zorunda kaldı. Önce anlayış gösteren C.Ö. bir süre sonra baldızlarından rahatsız olduğunu söyledi ve sık sık hakaret etmeye başladı.

'AYRILMAK İSTEDİ, İFTİRA ATTI'
C.Ö.'nün eşine "Erkeklerle ilişkiye gireceksin" demesi üzerine tepki gösteren genç kadın önce dayak yedi. Ardından da ölüm tehdidiyle fuhuş yapmaya başladı. C.Ö. iddiaya göre, baldızlarına tecavüz edip, onları da ölüm tehdidiyle erkeklere pazarladı. Durumu öğrenen abla E.Ö., kardeşleri fuhuş yaparken cep telefonuna kaydedip, kardeşleriyle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan koca C.Ö. eşinin kendisiyle evlenmeden önce fuhuş yaptığını söyledi. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan C.Ö., "Benden ayrılmak istedi, ben kabul etmedim. Bunun için iftira atıyor" dedi.