Karne kutlaması faciayla bitti

Perşembe 11.06.2009 15:39
Güncelleme: Perşembe 11.06.2009 15:41
ABONE OL
Çorum'da babasıyla birlikte karne kutlaması için bir kaplıcaya giden ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Alper Kıllı, yüzmek için girdiği havuzda boğularak can verdi. Tamamı pekiyi olan karnesini kutlamak için babasından kendisini havuza götürmesini isteyen Alper karnesini bugün (yarın) alacaktı.

Garson olarak çalışan baba Hüseyin Kıllı, oğlunun başarılı bir karne alacak olmasından duyduğu sevinçle oğlunun isteğini kırmadı. Tatil günü karneden önceye denk gelen baba, oğlunun isteğini kırmayıp izin gününü oğluyla birlikte geçirmeye ve onu çok istediği havuza götürmeye karar verdi. Alper'in isteği üzerine merkeze 7 kilometre mesafede bulunan kaplıcaya gittiler. Burada babasıyla birlikte açık havuzda can simidi yardımıyla yüzmeye çalışan Alper, bir süre sonra "Baba acıktım, bana tost alır mısın?" diyerek babasından tost istedi. Oğlunu havuzun kenarında bırakan baba Hüseyin Kıllı, tost almaya gitti.

Kimsenin olmadığı havuza babası yokken tekrar giren Alper, boğularak can verdi. Oğlunun istediği tostu alarak havuza gelen baba Hüseyin Kıllı, korkunç manzara ile karşılaşınca sinir krizleri geçirdi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından minik Alper'in cesedi otopsi için Çorum Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Mimar Sinan İlköğretim Okulu'nda üçünü sınıf öğrencisi olan Alper Kıllı, okulunun son gününü göremedi. Tatile girmek için hazırlık yapan minik Alper, yaşasaydı bugün (yarın) tüm derslerinin beş olduğu karnesini alacaktı. Sınıf öğretmeni Elvan Dişli, Alper'in karnesine, "Başarılarından dolayı kutlarım. Tatilde bol bol kitap oku" notunu yazdı. Alper Kıllı'nın 3/A sınıfındaki sırasına fotoğrafı ve karanfil kondu.