'Ergenekon hastasıyız'

Ortam dinlemesine takılan Levent Ersöz'ün eşi, doktordan eşinin hastanede yatması için süre istiyor ve "Ergenekon hastasıyız" diyor

Perşembe 12.06.2009
Güncelleme: Cuma 12.06.2009
ABONE OL
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ancak GATA'da tedavi altına alınan emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün eşi Muzaffer Ersöz ile yaptığı iddia edilen ses kaydı ortaya çıktı. Yaklaşık üç dakikalık kayıtta Muzaffer Ersöz'ün 'Üroloji Doktoru Bülent Bey' diye bahsettiği bir kişiden, eşinin hastanede yatması için zaman istediği anlaşılıyor. Ortam kaydı olduğu tahmin edilen ses kaydında ilginç ifadeler yer alıyor. Ses kaydında Muzaffer Ersöz'ün, "Üroloji doktoru Bülent Bey geldi. Açık kapalı konusunu konuştuk. O da 'Hocamla konuşacağım' falan dedi. Dedim 'Bak sen bizim kardeşimizsin. Bizim açık veya kapalı zamana ihtiyacımız var. Yardımcı olun zamanı uzatın' dedim. Düşman değildir herhalde. Yunan askeri. Yani kimden yardım isteyeceğim. İçimizde biz bizeyiz. Biz bizeyiz diye sesleri çıkmıyor" şeklinde sözleri yer aldı.

'CEP BULUNDU' İDDİASI
Levent Ersöz de, doktor ile kızı Fulya arasında geçen konuşmayı aktardığı ses kaydında, "Doktor, 'Niye hasta oldunuz? Böyle güzel bir insanın yanında hasta olur mu insan?' falan dedi. Fulya hanım dedi ki, "Biz normal hasta değiliz. Başka türlü hastayız" şeklinde konuşuyor. Muzaffer Ersöz'ün de teyit ettiği "Ergenekon hastasıyız" sözlerinden sonra gülüşmeler yaşanıyor. Samimi bir ortamda geçen ses kaydında Muzaffer Ersöz'ün de "Ameliyat olursa uzar. En az üç ay" şeklindeki sözleri dikkat çekiyor. Ersöz'ün koğuşunda cep telefonu bulundu. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün, tedavi gördüğü GATA'daki koğuşunda yapılan aramada cep telefonu bulunduğu iddia edildi. Ocak ayında gözaltına alınan ve İstanbul Silivri Cezaevi'ne konulan Ersöz, rahatsızlanarak GATA'ya kaldırılmıştı. Ersöz'ün koğuşunda arama yapan görevlilerin, tuvalet sifonunda poşet içine konulmuş bir cep telefonu bulduğu iddia edildi.