Önce öldürdü, sonra yakıp gömdü

Cuma 12.06.2009 19:01
Güncelleme: Cuma 12.06.2009 19:27
ABONE OL
Adana'nın Kozan ilçesinde bir kişinin 6 ay önce kafasının kesilerek öldürüldüğü ve cesedinin çuvalla portakal bahçesinde yakıldığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Adana'nın merkez Çukurova ilçesi Kurttepe Mahallesi'nde oturduğu bildirilen Siirtli Mehmet Sonel 6 ay önce, Kozan ilçesinde oturan hemşehrisi Abdulhakim A.'nın, Taş Mahallesi, Varan Sokaktaki evine geldi. İddiaya göre, yasak aşk yüzünden çıktığı belirtilen tartışmada Mehmet Sonel (32), Abdulhakim A.'nın evinde bıçaklanarak öldürüldü. Abdulhakim A. (57) ve karısı Çiğden A. (32) cesedin başını evin altında kestikten sonra, gövde ve başını bir çuvala koyarak ilçeye 5 kilometre
uzaklıktaki Karabük yolu, şehir çöplüğü civarındaki bir portakal bahçesine götürerek yaktıktan sonra gömdü. Birkaç ay sonra Abdulhakim A. hırsızlık ve dolandırıcılık suçlamasıyla cezaevine girdi.

Cinayetin üzerinden 6 ay geçtikten sonra 6 ve 8 yaşlarında iki erkek çocuk sahibi olan Çiğdem A., polise giderek cinayeti itiraf etti. Çiğdem A., emniyetteki sorgusunda kocası Abdulhakim A.'ın cezaevine girmeden önce cinayeti işlediğini kendisinin de koktuğu için kimseye söyleyemediğini belirtti. Kadının verdiği
ifade üzerine savcılıktan arama izni alan Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, zanlıların Taş Mahallesi, Varan Sokaktaki evinin ahırında inceleme yaptı. Polis, Çiğdem A.'nın yer göstermesi ile öldürülen Mehmet Sonel'in cesedinin yakılarak gömüldüğü iddia edilen yerde de kazı çalışması yaptı. Kazı çalışmalarına Emniyet Müdürü Murtaza Çuhacıoğlu da katıldı. Kazıda kül ve küçük kemik parçalarına rastlandığı öğrenildi. Çiğdem A., kocası Abdulhakim A.'nın yanmayan büyük kemik parçalarını ayrıca toplayarak kendisinin bilmediği başka yere gömdüğünü söyledi.

Öte yandan, cezaevindeki Abdulhakim A.'nın da ifadesine başvurulmak üzere cezaevinden adliyeye getirildiği ve suçlamaları reddettiği öğrenildi. Emniyetteki sorgusu tamamlanarak adliyeye sevk edilen Çiğdem A. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Kozan Cezaevi'ne konuldu.