Töre, hastanede ikinci darbeyi vurdu

DJ arkadaşını ziyarete giden 17 yaşındaki genç kız, kendisini takip eden babasını ve abilerini görünce 6'ncı kattan atladı. Diğer yakınları genç kızı hastanede bekleyip 5 yerinden bıçakladı

Cumartesi 14.06.2009
Güncelleme: Pazar 14.06.2009
ABONE OL
Töre bu kez erkek arkadaşını ziyarete giden genç kızı ölümle burun buruna getirdi. Siirt'te bir radyoda DJ olarak çalışan erkek arkadaşını ziyarete giden genç kızı, babası ve ağabeyleri takip etti. Bununla da yetinmeyip radyoyu bastı. DJ'yi tekme tokat döven baba ile ağabeylerinden kaçmak isteyen genç kız, 6'ncı kattan atladı ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ancak burada da bir grup yakınının saldırısına uğradı. Sedyede 5 yerinden bıçaklanan genç kız, şimdi ölüm kalım savaşı veriyor.

5 KİŞİ GÖZALTINDA

17 yaşındaki N.E., telefonda tanıştığı Kanal 56 isimli yerel radyoda DJ olarak çalışan E.F.E. ile arkadaş oldu. Genç kız önceki akşam arkadaşını ziyaret için Güres caddesinde bir apartmanın 6'ncı katında bulunan yerel radyo 56 FM'e gitti. Ancak genç kızın babası ve ağabeyleri peşine düştü. Takip edildiğini fark etmeyen N.E., binaya girdi. Kısa süre sonra da babası ve ağabeyleri radyoyu bastı. Öfkeli baba ile ağabeyler, önce kendilerini engellemek isteyen E.F.E.'yi tekme tokat dövdü. Ardından da N.E.'yi yakalamaya çalıştı. Paniğe kapılan genç kız, yan dairenin balkonuna geçti. Burada kısa süre birilerinin kendisini kurtarmasını bekledi. Umudu kalmayınca da 6'ncı kattan kendisini boşluğa bıraktı. Zemin kattaki manavın çinko çatısına düşerek ağır yaralanan N.E., çevredekiler tarafından çağrılan ambulansla Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ailenin diğer yakınları ise N.E.'nin getirileceğini öğrendikleri Siirt Devlet Hastanesi önünde toplandı. Genç kız, sedyeyle içeri alınmak istendiği sırada, ikinci saldırıya uğradı. Kalabalık içinde bulunan bir kişi, sedyedeki N.E.'yi 5 yerinden bıçakladı. N.E. ilk tedavisinin ardından, yoğun güvenlik önlemleri altında Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Polis, ilk aşamada saldırganlardan kimlikleri saptanan 5 kişiyi gözaltına aldı.