Ardahan Belediyesi'ne operasyon

Pazartesi 15.06.2009 12:43
Güncelleme: Pazartesi 15.06.2009 12:49
ABONE OL
Ardahan Belediyesi'ne Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali polislerince ikinci kez operasyon düzenlendi. Operasyonda 30 belediye personeli gözaltına alındı.

Ardahan Belediyesi'ne sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda belediyeye giriş çıkışlar kontrol altına alındı. Mali polisin incelemelerinin ardından 30 belediye personeli gözaltına alındı.
Belediye personelinin hizmet ve mal alımlarında mevzuata aykırı hareket etmek suretiyle belediyeyi zarara uğrattıkları iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltına alınan 30 belediye personelinin hastanede yapılacak sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. Operasyonun daha önceki baskının devamı olduğunu öğrenildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, daha önceki belediye başkanı zamanında yapılan işlerden dolayı 30 personelinin gözaltına alındığını söyledi.
Gözaltılar arasında belediye zabıta baş 3 komiseri, temizlik işleri müdürü, fen işleri müdürü ve hesap işleri müdürünün olduğu belirtildi.

Ardahan Belediyesi'ne daha önce de mali polis ekiplerince hesaplarda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle baskın yapılmış ve belediyedeki tüm evrak, dosya ve bilgisayarlara el konulmuştu.