Ereğli'de operasyon: 23 kişi gözaltında

Zonguldak'ın Ereğli ve Alaplı ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

Cumartesi 20.06.2009 17:24
ABONE OL
Zonguldak ve Ereğli Kaçakçılık ve Organize suçla Mücadele Grup amirliği ekipleri, sabah saat 04.30 gerçekleştirdiği operasyonda 23 kişiyi gözaltına alarak Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirdi. Buradaki ifadelerinin ardından zanlılar Zonguldak'a götürüldü.

Edinilen bilgilere göre Çelik-2 operasyonu kapsamında Ereğli'de M.L, Alaplı'da Şoförler Odası Başkanı K.Ç, Alaplı Belediyesi eski Muhasebe Müdürü F.A, ile birlikte M.Y, Alaplı Adliyesi'nde görevli N.T, M.T, M.Y, R.K, İ.T, M.T, B.A isimli şahıslarlar ile birlikte toplam 23 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı tarafından verilen talimat ile gözaltına alınan 23 kişiden Ereğli'de esnaflık yapan M.L'nin döviz bürosu, Zonguldak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından arandı. Yapılan aramalar sonrasında bazı evraklar ve belgeler incelenmek üzere İlçe emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Alaplı'daki operasyonu ise ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri ile jandarma gerçekleştirdi. Köylerdeki şahıslar jandarma tarafından gözaltına alınırken, Alaplı ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde toplanan şahıslar, daha sonra Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Ereğli Kaçakçılık ve Organize suçla Mücadele Grup Amirliği'nde ilk ifadeleri alınan şahıslar, Zonguldak'a nakledildi. Burada ifadeleri alınacak olan 23 kişinin daha sonra Ankara'ya sevk edildiği öğrenildi.

Ereğli'de 27 Ocak'ta düzenlenen operasyonda Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli ve TSO Başkanı Ahmet Likoğlu'nun da aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alınmış, bu kişilerden Sesli ve Likoğlu ile birlikte 14 kişi tutuklanmıştı.