İrtica ile mücadele eylem planı tartışması

Cuma 20.06.2009
ABONE OL
Taraf muhabiri: Taraf muhabiri Mehmet Baransu'nun tanık sıfatıyla ifadesi alındı. Belgeyi nereden bulduğu sorulan gazeteci Baransu, Basın Kanunu'nun 12'nci maddesine göre, haber kaynağını gizli tutma hakkını kullandı.
AK Parti'li Mustafa Elitaş: AK Parti içinde kritik haberleşmeyi yapacak hiçbir arkadaşımızın olduğu kanaatinde değiliz. Bu konuda yargının kararına herkesin saygı duyması gerekir.
CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu: AKP suç duyurusunda bulunarak Ergenekon davasının tarafı oldu. İktidar bu süreçte sanki muhalefette bir partiymiş gibi bir köşeye çekilip mağdur rolünü oynamak istiyor.
MHP'li Oktay Vural: Kimin hazırladığı konusunda şüphe olmakla beraber, böyle bir belge vardır. Kim, hangi amaçla hazırlamıştır, bakmak lazım. Yargı süreci, siyasallaştırılmamalı.
The Economist: Ordu içindeki hükümet karşıtı eski komploların yeni kanıtları çıktı. Birçok kişi, olayın, Sayın Başbuğ'a, demokratik sicilini ispatlama ve ilk ve son olarak serseri unsurların köklerini kazma şansının vereceğini umuyor Ancak sinyaller cesaret verici değil.