Öğretmen kaçırdı çete tecavüz etti

Fuhuş batağından kurtarılan 16 yaşındaki M.Ö., şikâyetinden vazgeçmesi için yurttan kaçırıldı. Çete liderinin sevgilisi öğretmen Esra O. ve 4 kişi tutuklandı

Cuma 20.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 20.06.2009
ABONE OL
Adana'da fuhuş çetesinin elinden kurtarıldıktan sonra çete aleyhine tanıklık yapan 16 yaşındaki M.Ö. yerleştirildiği yetiştirme yurdundan kaçırılıp şikayetinden vazgeçmesi için 3 gün boyunca işkence ve tecavüze uğradı. Devlete ait bir yurtta meydana gelen kaçırma olayıyla ilgili çete liderinin sevgilisi ilköğretim okulu öğretmeni Esra O. (26) ve 5 kişi yakalandı. Cezaevindeki çete lideri ile sevgilisi öğretmenin müzik yayını yapan bir TV kanalına gönderdikleri mesajlarla haberleştikleri belirlendi. Geçtiğimiz Mart ayında Adana polisinin gerçekleştirdiği operasyonla fuhuş çetesinin elinden kurtarılan M.Ö., suç örgütüyle ilgili gizli tanıklık yapmıştı. Yaşı küçük olduğu için Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı bir yurda yerleştirilen M.Ö., 10 gün önce ortadan kayboldu. Bunun üzerine harekete geçen polis, M.Ö.'nün çete lideri Ziver A.'nın sevgilisi ve 'eskort kız' olarak çalıştığı öne sürülen öğretmen Esra O. tarafından kaçırıldığını tespit etti. Gözaltına alınan Şanlıurfa Merkez Kap köyü öğretmeni Esra O., sorgusunda M.Ö.'yü şikayetinden vazgeçmesi için, kendisinin yurttan çıkarıp çete elemanlarına teslim ettiğini söylediği öğrenildi.

YURTTAN NASIL KAÇIRILDI?

Cezaevinde bulunan çete lideri Ziver A. ile şifreli mektuplar vasıtasıyla haberleşen Esra O., "Yurtta kalan M.Ö.'nün yakınıymış gibi ziyaretine gittim. Görüştük, sonra sigara içme bahanesiyle dışarı çıkardım ve otomobilde bekleyen çete elemanlarına teslim ettim" diye ifade verdi. Esra O.'nun kaçırma olayından sonra sevgilisi Ziver A. ile müzik yayını yapan özel bir TV kanalına gönderdiği kuşak mesajlarıyla da haberleştiği belirlendi. Esra O.'nun "M.'nin selamı var. Çok iyi. Görüşmemiz iyi geçiyor" diyerek yolladığı mesajlarla cezaevindeki çete liderini gelişmelerden haberdar ettiği de saptandı. Bu bilgiler üzerine yapılan operasyonda M.Ö., kapatıldığı yerde yarı baygın halde bulundu. M.Ö.'yü kaçırıp kokain veren ve tecavüz eden Ö.M., K.D., B.D ve S.S. ile öğretmen Esra O. tutuklandı. Öğretmenin kardeşi H.O. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DELİ RAPORU ÇIKARMIŞLAR

Mahkemeyi yanıltarak genç kızın tanıklığını ortadan kaldırmaya çalışan zanlıların, ismi gizli tutulan bir hastaneden M.Ö.'nün akıl sağlığının yerinde olmadığına yönelik para karşılığı rapor hazırlattığı da belirlendi. Raporu verdiği belirlenen doktor hakkında da inceleme başlatıldı. Çetenin, fuhuş yapmak istemeyen kadınları darp ettiği, vücutlarında sigara ve puro söndürdüğü, bu görüntüleri kameraya kaydedip korkutmak için izlettirdiği belirlenmişti.