Ormanda 3 cesetle 3 gün

Salı 23.06.2009 17:25
Güncelleme: Salı 23.06.2009 20:02
ABONE OL
Kastamonu'nun Cide ilçesinde cumartesi günü meydana gelen kazada Beykent Üniversitesi Öğretim Görevlisi, yüksek mimar Ahmet Nuri Ofluoğlu'nun kullandığı otomobil 300 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Kazayı 3 gün boyunca kimse fark etmezken, ailenin kayıp ihbarı üzerine telefon sinyali ve jandarmanın yaptığı çalışmalar sonucu kaza yerine ulaşıldı. Ofluoğlu'nun oğlu, kızı ve bir arkadaşının olay yerinde öldüğü, Ahmet Ofluoğlu'nun ise 3 gün boyunca 3 cesetle yaşadığı oratya çıktı.

Yaralı halde bulunan ve hastaneye kaldırılan Ofluoğlu, "Oğlunum, kızımın ve arkadaşımın ölümüne neden olduğum için vicdan azabı çekiyordum. Üç gün boyunca yırtıcı hayvanlar gelsin bana bu acıyı çektirmesin diye dua ettim"dedi.

Olay, Ofluoğlu'nun yakınlarının jandarmaya kayıp ihbarında bulunması üzerine ortaya çıktı. Yakınları, 20 Haziran Cumartesi günü saat 16.00'dan itibaren Ahmet Ofluoğlu ve yanındaki kişilere ulaşamadıklarını belirtince İstanbul- Trabzon güzergahında arama çalışmaları başladı. Bu arada Ahmet Ofluoğlu'nun cep telefonu sinyalinin Kastamonu'ndan geldiği saptandı. Cide İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, kendi bölgelerindeki tehlikeli virajlarda arama yapmaya başladılar. Elindeki dürbünle muhtemel uçurumları kontrol eden Cide Jandarma Komutanı Üsteğmen Ali Özcan, dün sabah 11.00 sıralarında, ilçenin çöplerinin döküldüğü yere baktığında yaklaşık 300 metre aşağıda aracı gördü.

Bunun üzerine aracın bulunduğu yere inen jandarma ekipleri Ofluoğlu'nun kızı Canan, oğlu Kaan ile Bülent Çebi'nin cesediyle karşılaştılar. Ahmet Ofluoğlu ise otomobilden dışarıda ve cesetlerin yakınında yaralı olarak bulundu. Olay yerine çağırılan ambulansa taşınan Ahmet Ofluoğlu'nun vücudunda kırıklar olduğu belirlendi. Cide Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ofluoğlu daha sonra Kastamonu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.