Rezidansta infaz

İşadamı Fatih Edremit, Polat Tower Residence'daki ofis dairesinde öldürüldü. Olay sırasında dairede olan Hasan Heybetli gözaltına alınırken, Bülent Zara Antalya'da yakalandı. Onur Özbizerdik aranıyor

Salı 24.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 24.06.2009
ABONE OL
İstanbul Şişli'de 'akıllı bina' olarak yapılan ve '24 saat teknoloji ve güvenlik' sloganıyla hizmet veren Polat Tower Residence'da cinayet işlendi. Vanlı işadamı Fatih Edremit (52) önceki akşam saatlerinde adı birçok adam yaralama olayına karışan eski arkadaşı Hasan Heybetli, Dündar Kılıç'ın torunu Onur Özbizerdik (26) ve Bülent Zara adlı kişiyle birlikte Polat Tower Residence'da ofis olarak kullandığı dairesine geldi. Otoparktan giren 4 arkadaş, Edremit'in manyetik kartı ile güvenlikten geçip 22'nci kattaki 124 numaralı odaya geçti. Daha sonra 4 arkadaş kendilerine içki masası kurup sohbet etmeye başladı. Bir süre sonra 4 kişi arasında tartışma çıktı. İddiaya göre Bülent Zara silahını çekip Edremit'e kurşun yağdırdı. Edremit kanlar içinde yere yığılırken, Özbizerdik ve Zara saat 21.00 sıralarında hızla rezidanstan çıkıp taksiye binerek kaçtı. Şüphelenen güvenlik görevlileri, hemen Edremit'in odasının bulunduğu 22'nci kata çıktı.

'KADIN MEVZUSU KONUŞULUYORDU'
Güvenlik görevlileri kapısı açık odaya girdiklerinde, Edremit'i yerde kanlar içinde yatarken gördü. Yaralı işadamı, Hasan Heybetli ve görevliler tarafından çağırılan ambulansla hemen Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Göğüs, karın boşluğu ve bacaklarından vurulan Edremit hemen ameliyata alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Edremit'in ölümü üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı ekipler rezidansda cinayetin işlendiği odaya giderek incelemede bulundu. Odada 6 boş kovan bulan dedektifler, güvenlik kamerası kayıtlarını hemen incelemeye aldı. Cinayetin ardından kaçmayan Hasan Heybetli gözaltına alınırken, kaçan Bülent Zara ise Antalya'da yakalandı. Dedektifler, Özbizerdik'i yakalamak için çalışmalarına devam ediyor. Emniyet yetkilileri rezidansta silah sesi duyulmamasının nedenini, odaların ses yalıtımlı olmasına bağladı. Gözaltına alınan Heybetli, polise verdiği ifadesinde, "Bir kadın mevzusu konuşuluyordu. 'Tartışmayın yoksa burayı terk ederim' deyip, kapıya yöneldim. Bu sırada silah patladı" diye konuştu.

'HUNHARCA KATLEDİLDİ'

Öldürülen işadamı Fatih Edremit'in kayınbiraderi Serhat Tutulmaz, Adli Tıp Kurumu önünde konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eniştesinin saygın, dürüst ve namuslu bir işadamı olduğunu belirtti. Tutulmaz, "Maalesef hunharca katledildi. Kimseyle alacak verecek ilişkisi yoktu, kimseye de borcu kalmamıştır. Tehdit almıyordu. Hasan Heybetli ile geçmişe dayalı bir arkadaşlığı vardı. Ancak bu saatten sonra hiçbir şeyin önemi yok" diye konuştu.

'AKILLI BİNA'NIN SLOGANI: 24 SAAT TEKNOLOJİ VE GÜVENLİK
REZİDANSTA her dairede özel klima, uzaktan kumandalı ev donanımları ve 3 jeneratör bulunuyor. Özel bir helikopter pisti, 650 araç kapasiteli otoparkı, kapalı yüzme havuzu, fitness center'ı bulunan rezidansta, dairelerin fiyatı 800 bin dolara (1 milyon 200 bin TL) kadar çıkıyor. Rezidansa giriş çıkışlar manyetik kartla sağlanıyor. Binanın güvenliği vardiyalar halinde yaklaşık 50 kişilik bir tim çalışıyor. Ayrıca binanın girişinde X-Ray cihazı bulunuyor. Her dairenin kapısında, kapı güvenliği alarm sistemi var. Bina sakinlerinden yıllık yaklaşık bin dolar aidat alınıyor.