Dinamit deposuna yıldırım düştü

Cuma 26.06.2009 19:51
Güncelleme: Cuma 26.06.2009 23:22
ABONE OL

Giresun'un Güce ilçesine hidroelektrik santrali inşaatında yıldırım düşmesi sonucu meydana gelen dinamit patlaması sonucu 2 kişinin yaralandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Akköyü mevkiinde hidroelektrik santrali inşaatında yıldırım düşmesi sonucu dinamit patlaması meydana geldi. Patlamada yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, patlama sonrası meydana gelen heyelan sonucu bir aracın toprak altında kaldığı öğrenildi.

Araçta kaç kişinin olduğu henüz belirlenemezken, kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU HEYELAN OLUŞTU

Giresun'un Güce ilçesinde, bir şantiyede yıldırım düşmesi sonucu meydana gelen patlamanın ardından oluşan heyelanda, ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, ilçenin Gelivera Deresi üzerinde bir şirket tarafından yaptırılan Akkaya 2 hidroelektrik santralinin, güvenlik deposuna yıldırım düştü.

Yıldırım düşmesi sonucu, depoda patlama meydana gelirken, patlamayla birlikte bölgede heyelan oluştu.

Heyelanda, olay yerinde bulunan bir kamyon ile minibüs toprak altında kaldı.Kamyon ve minibüste insanların bulunduğu, olayda ölü ve yaralıların olduğu kaydedildi.

Olay yerine, Giresun'dan çok sayıda ambulans ve arama kurtarma ekibinin hareket ettiği belirtildi.

"KAYIP 3 KİŞİYE ULAŞILMAYA ÇALIŞILIYOR"

Giresun Valisi Mustafa Taşkesen, Güce ilçesinde bir şantiyeye yıldırım düşmesi sonucu oluşan heyelanda, toprak altında kalan minibüsteki 3 kişiye ulaşılmaya çalışıldığını belirtti.

Taşkesen, Güce ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen olayda, şantiyeye yıldırım düştüğünü ve yıldırım düşmesi sonucu patlama meydana geldiğini ifade ederek, ''Patlamayla birlikte bölgede heyelan oluştu. Bu heyelanda bir minibüs ile bir kamyon toprak altında kaldı'' dedi.

Olay yerinden 2 kişinin yaralı olarak çıkartıldığını belirten Taşkesen, ''Yaralıların sağlık durumları çok iyi. Bir kişi ayakta tedavi edildi. Diğer yaralı ise Espiye Devlet Hastanesinde tedavi altında tutuluyor. Toprak altında kalan minibüsün içerisindeki 3 kişiye ulaşmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Vali Taşkesen, minibüstekileri kurtarmak için yapılan çalışmaların aralıksız devam ettiğini, bölgede toprak ve taş kaymalarının sürdüğünü bu nedenle ekiplerin çok titiz bir çalışma yaptığını kaydetti.

Taşkesen, olay yerinde çok sayıda arama kurtarma ekibinin bulunduğunu da ifade etti.

GÖÇÜK ALTINDA KALANLARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Giresun'un Güce ilçesinde, yıldırımın düştüğü bir şantiyede meydana gelen patlamanın ardından oluşan göçüğün altında kalanların kimlikleri belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Akköy mevkiindeki hidroelektrik santrali inşaatına düşen yıldırımın ardından meydana gelen patlama sonrası oluşan heyelanın altında kalan minibüstekilerin ve heyelandan yaralı kurtulanların kimlikleri belirlendi.

Hastanede tedavi altına alınanların Abdullah Çotak ve Tuğran Bakır, göçük altındaki minibüstekilerin ise mühendis Hasan Türkyılmaz, Hasan Güneş ve Ahmet Botan olduğu bildirildi. Kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.